«Стан справ з забезпеченням лікарськими засобами у нас не просто поганий, а неприйнятний. При тому, що необхідне фінансування на державну закупівлю ліків надано повністю», – зазначив він.
«Вже середина восьмого місяця року, а Міністерство охорони здоров'я не закупило необхідні ліки. При чому, критично необхідні певним категоріям хворих. Наприклад, хворим на гемофілію», – заявив Азаров, додавши, що «цьому немає виправдання».
«Ніякі посилання на процедуру, на об'єктивні складності не приймаються. Вісім місяців хворі люди без ліків. МОЗ не впорався зі своїми обов'язками. Виходу з безвідповідально заблокованої ситуації не запропоновано», – сказав прем'єр.
За його словами, МОЗ створив в країні «практично надзвичайну ситуацію».
«Тому уряд на спеціальному засіданні у понеділок прийняв неординарне рішення – оскільки склалася надзвичайна ситуація, міністру з надзвичайних ситуацій Балозі доручено зв'язатися безпосередньо з виробниками ліків», – зазначив Азаров.
Прем'єр наголосив, що уряд створив комісію на чолі з першим віце-прем'єром Андрієм Клюєвим для розслідування причин блокування закупівлі ліків і визначення відповідальності керівників МОЗ.
Водночас він висловив впевненість, що «буквально через 5 років кожна людина, де б вона не жила, отримає медичну допомогу абсолютно нової якості».
Як повідомлялось, міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенкоу липні обіцяв за місяць вирішити проблему з браком ліків для хворих на гемофілію. Він запевнив, що міністерство здійснить закупівлю необхідних ліків навіть за завищеними цінами. Того ж дня перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко заявила, що перші партії медпрепаратів надійдуть в лікарні вже у вересні. Насамперед планується провести закупівлю вакцин для дітей та онкологічних препаратів.
Водночас, експерти заявили, що у разі бездіяльності уряду Україну очікує широке розповсюдження мультирезистентного туберкульозу.
19 липня МОЗ визнало, що в Україні практично немає вакцин для проведення щеплень дітям у зв'язку з тим, що графік їх закупівлі було порушено.
Також, ще раніше міністерство звинуватило у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.
Нагадаємо, за шість місяців нинішнього року МОЗ України не придбало жодної упаковки лікарських препаратів – всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.