Посол Канади в Україні Роман Ващук відреагував на судовий процес над виконувачкою обов’язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, заявившо, що "безстидність і безкарність ходять парою". Про це йдеться у повідомленні у Twitter.
Зокрема, дипломат відповів на допис голови МЗС України Павла Клімкіна.
"Суд спочатку відсторонив Уляну Супрун від виконання її обов`язків, а сьогодні (мабуть, до свята) поновив. Тепер Печерський райсуд ініціює проти неї справу через втручання в роботу суду. Увага, риторичне запитання: що наші партнери думають про нашу судову систему і взагалі про всіх нас?" – написав Клімкін.
Суд спочатку відсторонив Уляну #Супрун від виконання її обов`язків,а сьогодні (мабуть, до свята??) поновив.Тепер Печерський райсуд ініціює проти неї справу через втручання в роботу суду?Увага риторичне питання:що наші партнери думають про нашу судову систему і взагалі всіх нас
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 14 лютого 2019 р.
Своєю чергою, Ващук наголосив, що "безстидність і безкарність ходять парою, викликаючи огиду в своїх і чужих". "Це, звісно, риторична відповідь. Практична – ґрунтовна реформа райсудів. А щодо адмінсудів – Канада якось без них обходиться", – зауважив Ващук.
Нагадаємо, 15 лютого суддя Сергій Каракашьян, який розглядає справу проти Супрун, взяв самовідвід.
Як повідомлялося, уряд вирішив звернутися з дисциплінарною скаргою щодо судді Окружного адміністративного суду Києва Сергія Каракашьяна, який підписав ухвалу про заборону Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я, до Вищої ради правосуддя.
Нагадаємо, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.
У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.
5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.
14 лютого Окружний адміністративний суд Києва скасував свою ухвалу від 5 лютого про заборону Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров’я України.