НОВИНИ

Кабмін вирішив поскаржитися ВРП на суддю в справі про відсторонення Супрун

Підписати відповідну скаргу доручили міністру Кабінету міністрів Саєнку.

Уряд вирішив звернутися з дисциплінарною скаргою щодо судді Окружного адміністративного суду Києва Сергія Каракашьяна, який підписав ухвалу про заборону Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я, до Вищої ради правосуддя. Про це йдеться в протокольному дорученні від 13 лютого.

 

"Звернутися до Вищої ради правосуддя зі скаргою щодо дисциплінарного проступку (дисциплінарною скаргою) судді окружного адміністративного суду м. Києва Сергія Каракашьяна у справі №640/463/19 за позовом народного депутата з фракції "Радикальна партія" Ігоря Мосійчука до виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я Супрун про встановлення відсутності компетенції", – йдеться в документі.

 

Так, уряд доручив підписати відповідну скаргу міністру Кабінету міністрів Олександру Саєнку.

 

Як повідомлялося, 5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.

 

Нагадаємо, 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

Водночас президент України Петро Порошенко 5 грудня наголосив, що в.о. міністра охорони здоров'я відсторонена Уляна Супрун є громадянкою України і нагадує, що громадянство їй було надано згідно з його указом.

 

Міністр юстиції України Павло Петренко запевнив, що рішення адмінсуду щодо усунення від посади Супрун буде терміново оскаржене.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.