НОВИНИ

Суд оголосив рішення щодо справи відсторонення Супрун

Ухвалу від 5 лютого про заборону Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров’я України скасовано.
Окружний адміністративний суд Києва у четвер, 14 лютого, скасував свою ухвалу від 5 лютого про заборону Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров’я України. Про це оголосив суддя Сергій Каракашьян.
 
"Суд ухвалив у задоволенні клопотань представників Кабінету міністрів та Супрун Уляни про скасування заходів забезпечення позову відмовити. Скасувати з власної ініціативи заходи забезпечення адміністративного позову, вжиті ухвалою Окружного адміністративного суду 5 лютого 2019 року", - зачитав він.
 
Водночас, Уляна Супрун повідомила, що вже почала підписувати документи, що стосуються розподілу вакцин і ліків у регіони та відправлення пацієнтів на лікування за кордон.

 

Читайте також: Реформаторка та руйнівниця міфів. Здобутки Уляни Супрун на посаді очільниці МОЗ

 

Як повідомлялося, уряд вирішив звернутися з дисциплінарною скаргою щодо судді Окружного адміністративного суду Києва Сергія Каракашьяна, який підписав ухвалу про заборону Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я, до Вищої ради правосуддя. 

 

Нагадаємо, 5 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання про скасування заходів забезпечення позову в справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.

 

 5 лютого стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Уляні Супрун вчиняти дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я.

 

У суді повідомили, що заборонили Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ через нібито наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні повноважень глави МОЗ у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 року). У суді підкреслили, що поза межами зазначеного терміну Супрун може виконувати виключно ті повноваження глави відомства, які були їй надані міністром охорони здоров’я.

 

Водночас президент України Петро Порошенко 5 грудня наголосив, що в.о. міністра охорони здоров'я відсторонена Уляна Супрун є громадянкою України і нагадує, що громадянство їй було надано згідно з його указом.

 

Міністр юстиції України Павло Петренко запевнив, що рішення адмінсуду щодо усунення від посади Супрун буде терміново оскаржене.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги