Путінські байки про Крим: військові, яких немає, “допомога” референдуму і загроза НАТО

5 Червня 2014, 16:36

Так, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.

Вже 4 березня у криму екіпаж корабля «Славутич» відбивав атаку озброєних нападників, а кораблі Чорноморського флоту Росії блокували українські кораблі в Криму.

Офіційна ж Москва заявила, що не вводила в Україну війська. А президент РФ Владімір Путін переконував, що введення військ на територію України було б легітимним, адже екс-президент Віктор Янукович попросив "використовувати збройні сили Росії для відновлення законності".

Того ж 4 березня прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Путін віддав наказ військам і з'єднанням Збройних Сил, що брали участь у «військових навчаннях» повертатися у місця постійної дислокації. Цікаво, що під час «навчань» з Росії до Криму перекинули більше 6 тисяч бійців військ спеціального призначення. За рахунок цього чисельність російських військових збільшилася до 16 тисяч військовиків, нібито для захисту громадян Росії та російськомовних громадян України, що викликало міжнародний конфлікт.

У Путіна згодом заявили, що війська у Криму перебувають законно, згідно із двосторонніми домовленостями, а охорону військових об’єктів ЧФ РФ посилено.

17 березня, після проведення референдуму, Путін підписав указ "Про визнання Республіки Крим", згідно з яким Крим визнано РФ незалежною державою.

Під час свого звернення до народу щодо «приєднання» Криму він заявив, що півострів «ніколи не буде бандерівським, а по факту може бути тільки російським».

На початку квітня міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що дії військ РФ у Криму викликані загрозою життю мирного населення і небезпекою захоплення «екстремістами» російської військової інфраструктури. Москва продовжувала наполягати, що діяла законно і в межах двосторонніх договорів.

17 квітня під час «Прямої лінії» з населенням Росії Путін вперше за майже два місяці російської агресії визнав, що на території Автономної республіки Крим справді присутні російські військові. Зокрема – захищали російськомовне населення і допомагали проводити «референдум».

"За спиною сил самооборони Криму, звичайно, встали наші військовослужбовці. Вони діяли дуже коректно, але, як я вже сказав, рішуче і професійно", – сказав Путін.

"По-іншому провести референдум: відкрито, чесно, гідно, і допомогти людям висловити свою думку, було просто неможливо", – заявив президент.

Згодом російський президент повідомив, що збирається нагородити російських військових, які брали участь у проведенні «референдуму».

Водночас Путін додав, що імена цих військовослужбовців поки не будуть розголошені.

"Я думаю, що найближчим часом не дізнаємося (імен військових), але державні нагороди, звичайно, будуть", – сказав Путін.

Вже наприкінці квітня Путін заявив, що підтримка російських військових дозволили Криму уникнути долі східних областей України.

"Якби не реальна підтримка Росії людям, які живуть у Криму, неможливо було б здійснити цивілізований процес волевиявлення громадян. Було б те ж саме, що зараз відбувається на сході і півдні України. Було б все те ж саме і напевно ще гірше. Тому це зайвий раз підтверджує, що ми зробили все правильно і своєчасно", – заявив Путін.

Вже у червні Путін заявив, що Росія анексувала Крим через начебто "загрозу" вступу України в НАТО.

«У цих умовах дозволити, щоб російська історична територія з переважно російським етнічним населенням пішла ось туди, в якийсь міжнародний військовий альянс, притому, що самі жителі Криму хочуть бути частиною Росії, – вибачте мене, по-іншому ми просто вчинити не могли», – запевняв російський президент.

Путін також переконував, що російські війська не анексували Крим, а "допомогли жителям Криму провести референдум". Він також додав, що досі занепокоєний можливим наближенням НАТО до своїх кордонів через Україну.