НОВИНИ

Путін пояснив, що Росія анексувала Крим через "загрозу" НАТО

Президент РФ Владімір Путін пояснив, що Росія анексувала Крим через загрозу вступу України в НАТО. Відповідну заяву голова РФ зробив в інтерв'ю французькому телеканалу TF1 і радіостанції «Європа-1»

Путін заявив, що Росія не могла собі дозволити віддати Крим організації Північноатлантичного альянсу, куди, на думку президента РФ, могла вступити Україна після зміни влади.

«У цих умовах дозволити, щоб російська історична територія з переважно російським етнічним населенням пішла ось туди, в якийсь міжнародний військовий альянс, притому, що самі жителі Криму хочуть бути частиною Росії, - вибачте мене, по-іншому ми просто вчинити не могли», - запевняв російський президент.

При цьому під час інтерв'ю, Путін переконував, що російські війська не анексували Крим, а "допомогли жителям Криму провести референдум".

"Це омана, що російські війська анексували Крим, російські війська нічого не анексували, - сказав він. - Російські війська знаходилися в Криму відповідно з міжнародним договором про наявність там російської військової бази і дійсно допомогли жителям Криму провести референдум про свою незалежність і бажання приєднатися до Росії".

Путін також додав, що все ще турбується з приводу можливого наближення НАТО до кордонів Росії за рахунок України.

«Коли ми говоримо про Україну і військові блоки, то, звичайно, це не може не турбувати, тому що в цьому випадку, якщо, скажімо, Україна приєднується до НАТО, військова інфраструктура впритул підходить до російських кордонів. Ми не можемо бути до цього байдужі», - заявив Путін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.