НОВИНИ

Рада Федерації Росії схвалила воєнну інтервенцію в Україну

Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Володимира Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.

На порядку денному сенаторів було лише одне питання - про використання на території України Збройних сил РФ. За ухваленя постанови проголосували 90 сенаторів. Постанова набуває чинності з моменту прийняття.

Відповідно до Конституції, тільки верхня палата парламенту дає згоду на таке рішення. Але, як уточнили в апараті Ради Федерації, таке рішення приймається на основі звернення президента РФ Владіміра Путіна.

У своїх виступах учасники засідання, зокрема голова Комітету з міжнародних справ Ради Федерацій РФ та замглави Ради Федерації Юрій Воробйов одноголосно рекомендують дозволити використання російських військ в Україні.

Окрім того, виступаючи на засіданні, Воробйов зазначив, що Росія має відкликати посла РФ з США, оскільки у своїх висловах про "ціну, яку заплатить Росія через вторгнення в Україну" він "перетнув червону лінію та висловив зневагу до російського народу".

Під час обговорення звернення голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Олександр Клішас заявив, що  Віктор Янукович звернувся до верхньої палати парламенту РФ і підтримав всебічну допомогу і захист жителів Криму.

"Це звернення є для нас достатньою підставою, щоб підтримати звернення президента Володимира Путіна, яке надійшло до нас", - наголосив Клішас.

За його словами, Янукович у своєму зверненні визнає територіальну цілісність України, але водночас говорить про незаконні спроби, "силоміць захопили владу в Криму".

Як повідомлялось, Владімір Путін вніс звернення до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації про введення військ в Україну.

Раніше Рада Держдуми РФ закликала Владіміра Путіна захистити мешканців Криму від "свавілля і насильства".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.