За його словами, газопровід до Криму з Росії може бути побудований одним з двох варіантів.
"Є станиця Козача, не доходячи від Анапи, – там будується нова компресорна станція. (Від неї – ред.) можна йти через Керченську протоку і через Тамань", – розповів Жвачкін.
Другий варіант, за його словами, пройти по дну Чорного моря.
На думку Жвачкіна, побудувати газопровід до Криму можна за рік-півтора.
Разом з тим екс-менеджер "Газпрому" нагадав, що Крим видобуває газу більше, ніж споживає.
"Видобуток повністю закриває їхні потреби. Те, що пишуть – треба 4,5 мільярда кубів – це маються на увазі майбутні електростанції для генерації потужності", – сказав він.
"Я як технічний інженер не бачу проблем, скажімо, за 10 днів кинути кабель по дну Чорного моря і вирішити проблему енергетики через Керченську протоку", – зазначив він.
Як відомо, АРК отримує воду, електрику і газ з континентальної частини України.
Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.
Читайте також: Фальсифікації на "референдумі" в Криму: мертві та російські душі, каруселі й примусовий вибір
18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів".
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували "угоду" з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів "референдуму".
Згодом Путін підписав закони про прийняття Республіки Крим та Севастополя до складу Росії і про утворення двох нових суб'єктів РФ.