За її словами, вже запроваджені після вторгнення Росії до Криму санкції вчинили на РФ «величезний економічний вплив» і спричинили їй «справжній економічний біль».
Якщо президент Росії Владімір Путін дбає про економіку своєї країни, дбає про економічний вплив на народ своєї країни, дбає про її місце у світі, то хай про все це подумає, заявила вона.
Псакі навела низку цифр, зокрема, про те, що після початку російського вторгнення до Криму наприкінці минулого місяця російські біржові індекси впали 3 березня на 17%. Такким чином, сказала вона, 19 найбагатших людей Росії втратили понад $18 мільярдів.
А у відповідь на питання про те, що після запровадження санкцій проти кількох чільних російських посадовців уся Державна дума Росії з 450 депутатами попросила США запровадити санкції й проти них, речниця відповіла: «Хай думають, про що просять».
США через окупацію українського Криму вже запровадили проти РФ низку санкцій і попередили, що в разі погіршення становища запроваджуватимуть додаткові.
Після анексії Криму Росією у США підтвердили цю позицію, хоча наразі не уточнювали, коли саме запровадять ці нові санкції. Президент США Барак Обама закликав країни-члени «Групи семи» промислово розвинених держав і Європейський союз зустрітися й обговорити становище в Україні наступного тижня.
Нагадаємо, Вашингтон вже домовився з європейськими партнерами про введення широких економічних санкцій проти банківського і енергетичного секторів Росії.
Раніше США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.
Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України. Канада та Японя також ввели санкції проти Росії.