"Велика Британія найжорсткішим чином засуджує явне нехтування Росією суверенітетом і територіальною цілісністю України. Для Великої Британії та її союзників Крим залишається частиною України", – йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті міністерства.
"Ми є свідками ясної спроби прокласти шлях до анексії частини суверенної території незалежної європейської держави шляхом військової сили і незаконного та нелегітимного референдуму", – вважає Хейг.
Британія, за словами Хейга, знову звертається до Росії з проханням почати діалог з Україною і міжнародною спільнотою для вирішення існуючої кризи шляхом дипломатії.
Як повідомлялося, для врегулювання "кризи" в Україні Росія закликає США та ЄС створити "Групу підтримки України" для її федералізації, визнання «референдуму» в Криму і надання російській мові державного статусу. Раніше проект цієї заяви для підписання американській стороні передав на переговорах у Лондоні глава МЗС РФ Сєргєй Лавров держсекретарю США Джону Керрі.
У МЗС України важають ці пропозиції РФ неприйнятнятними.
Нагадаємо, тим часом США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.
Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.
Канада також ввела санкції щодо семи російських і трьох кримських посадовців, які "несуть політичну відповідальність за кризу" в Україні.
Санкції передбачають заборону на в'їзд на територію Канади і заморожування активів цих чиновників. У списку, який оголосив у своїй заяві прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер, фігурує віце-прем'єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов і спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов.