НОВИНИ

МЗС Росії вже уявляє себе парламентом України

Росія для врегулювання "кризи" в Україні закликає створити "Групу підтримки України" за участю США, ЄС для федералізації, визнання «референдуму» в Криму і наданні російській мові державного статусу. Про це сказано в заяві МЗС Росії про створення "Групи підтримки України", оприлюдненій на сайті МЗС Росії вже уявляє себе парламентом України зовнішньополітичного відомства РФ.

"Як неодноразово роз'яснювалося російською стороною, нинішня ситуація в Україні створена не нами, а є результатом глибокої кризи української держави, що призвела до поляризації суспільства і різких загострень антагонізму між різними частинами країни. Саме на сприяння подоланню цих суперечностей мають бути спрямовані зусилля міжнародної спільноти. Керуючись цим завданням і з урахуванням звернень до нас з боку США і європейських держав, ми підготували і передали тиждень тому нашим основним партнерам у США, Європі та інших регіонах російські пропозиції про те, як могло б бути організовано зовнішнє сприяння тим крокам, які повинні вжити самі українці для виходу з кризи. З цією метою ми запропонували сформувати компактну Групу підтримки для України в складі прийнятному для всіх українських політичних сил", - йдеться у заяві.

МЗС РФ вважає. що однією з цілей Групи має стати "визнання і поважання права Криму визначити свою долю відповідно до результатів вільного волевиявлення його населення у ході проведеного 16 березня 2014 року референдуму".

Іншими цілями також має стати заохочення українців до здійснення таких першочергових дій: "негайно виконати зобов'язання, що містяться в Угоді про врегулювання ситуації в Україні від 21 лютого 2014 р., з вилучення нелегальної зброї, звільнення незаконно зайнятих будівель, вулиць і площ, а також з організації об'єктивного розслідування актів насильства в грудні 2013 р. - лютому 2014 року; без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради України конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для підготовки нової федеративної конституції (відповідно до якої будуть закріплені принципи верховенства закону, захисту прав людини і всіх національних меншин, свободи слова та діяльності політичних партій і засобів масової інформації, а також інші принципи, що забезпечують політичний лад України як демократичної федеративної держави, що володіє суверенітетом і нейтральним військово-політичним статусом; російській мові поряд з українською буде надано статус другої державної мови, а решті мов - статус відповідно до Європейської конвенції про регіональні мови і мови меншин; регіони будуть самостійно прямим голосуванням обирати органи своєї законодавчої і виконавчої влади і мати широкі повноваження, що відображають культурно-історичну специфіку кожного з них, у питаннях економіки і фінансів, соціальної сфери, мови, освіти, зовнішніх міжрегіональних зв'язків, при забезпеченні захисту прав національних меншин, що проживають у кожному суб'єкті федерації); відразу після схвалення нової конституції має бути призначено проведення при широкому і об'єктивному міжнародному спостереженні загальнонаціональних виборів вищих органів державної влади України з одночасним проведенням виборів органів законодавчої і виконавчої влади в кожному суб'єкті федерації".

Як повідомлялось, 18 березня Владімір Путін пояснить Держдумі, що робити з Кримом.

Сьогодні «парламент» Криму звернувся до Росії з проханням прийняти АРК до складу Російської федерації. До цього він ухвалив постанову «Про незалежність Криму».

Раніше проект заяви "Про групу підтримки України" для підписання американській стороні передав на переговорах у Лондоні глава МЗС РФ Сєргєй Лавров держсекретарю США Джону Керрі. Проект документу пердбачає федералізацію, визнання « референдуму» в Криму і держстатус російської мови/

Нагадаємо, 11 березня Верховна Рада Криму прийняла декларацію про "незалежність" АРК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.