НОВИНИ

У МЗС вважають пропозицію РФ визнати анексію Криму і федералізувати Україну неприйнятною

Міністерство закордонних справ України вважає не прийнятними пропозиції, викладені в заяві МЗС РФ щодо врегулювання кризи в Україні. Про це 18 березня заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

"Ця заява МЗС РФ схоже на ультиматум. Позиція, яка там викладена, абсолютно неприйнятною для української сторони", - пояснив Перебийніс.

За його словами, Київ виходить з того, що будь-які переговори з РФ за міжнародним посередництвом повинні проходити виключно на основі поваги територіальної цілісності України та невтручання в її внутрішні справи.

"Це означає, що російська сторона повинна негайно припинити агресію і провокації на території України, негайно вивести свої війська в місця їх постійної дислокації. Тому ще раз підкреслю, що ті позиції, які містяться в заяві, неприйнятні і є прямим втручанням у внутрішні справи України", - підсумував представник МЗС України.

Як повідомлялось, сьогодні МЗС РФ оприлюднило заяву щодо врегулювання "кризи" в Україні. Зокрема, Росія закликає США та ЄС створити "Групу підтримки України" для її федералізації, визнання «референдуму» в Криму і надання російській мові державного статусу.

Раніше проект цієї заяви для підписання американській стороні передав на переговорах у Лондоні глава МЗС РФ Сєргєй Лавров держсекретарю США Джону Керрі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.