«В Путіна зараз сформувалося три фронти: кавказький, сирійський і вже тепер український. І це три пастки. Захід поперемінно тиснутиме на слабкі місця Путіна щодо ситуації в Сирії, на Кавказі і в Україні. От чому не можна говорити, що проблема кримського конфлікту швидко вирішиться», – додав Небоженко.
«Вочевидь Захід бачить певні перспективи в переговорах з Путіним, продовження конфлікту в Україні – це вже спосіб тиску на режим Путіна, на жаль, ціною українського населення і на українській території. Тобто я не маю на увазі, що Захід і Росія домовляться про розділ Криму чи України, а що присутність російських військ і можливих конфліктів, які з цим пов’язані – один зі способів тиснути на Путіна», – зазначив він.
Політолог вважає, що на жаль, силового сценарію в Україні не уникнути.
«Путін дуже глибокого вліз в Україну, починаючи з участі російських бойовиків на Майдані і закінчуючи великою пропагандистською машиною, яка ображає і Захід, і США, і Україну. Це може сягати десь до трьох років», – зазначив він.
Риторика Путіна, на думку Небоженка, вже не схожа на президента, відповідального за зовнішньополітичні кроки, а на «одного з пропагандистів Кремля».
«Путін зараз говорить словами Дмітрія Кісєльова… Він орієнтується не на українського глядача, не на західну думку, а на посилення свого пропагандистського образу. Дуже важливо дати матеріал для робити його ж ЗМІ, щоб підтримувати свій імідж «справедливого» лідера. Він не думає про міжнародну дипломатію, йому важливо виграти пропагандистську війну в Росії», – переконаний Карасьов.
Щодо Віктора Януковича, якого Путін також почав використовувати для підтримання цього іміджу, то, як зауважує експерт, екс-президента України «будуть використовувати ще кілька місяців».
«Думаю, буде ще кілька заяв (Януковича. – Ред.), про які він і сам не знатиме. До речі, зауважте, як відрізняється стилістика Януковича «московського розливу» і «київського». Це два різних Януковича. Думаю, що декілька місяців його будуть використовувати», – зазначив він.
Нагадаємо, Захід засудив рішення Ради Федерації щодо інтервенції в Україну і погрожують санкціями.
Як відомо, 3 березня під час проведення екстреного засідання Ради безпеки ООН, що скликалося з ініціативи Росії, представник РФ в ООН Віталій Чуркін зачитав заяву Януковича, в якій той попросив Владіміра Путіна застосувати збройні сили Росії на території України.
Більш вагомих аргументів представник Росії навести не спромігся.
Водночас Європейський Союз дав Росії час до четверга, 6 березня, на деескалацію конфлікту з Україною.