НОВИНИ

Росії нагадали, що лише Верховна Рада надає дозвіл на введення іноземних військ в Україну

Лише Верховна Рада, відповідно до Конституції, може ухвалювати рішення про введення військ на територію України. Про це 4 березня заявив на засіданні парламенту в.о. президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов.

Так Турчинов прокоментував вчорашнє повідомлення представника Росії у Раді безпеки ООН на засіданні Радбезу ООН, що екс-президент Віктор Янукович нібито звернувся до РФ про введення російських військ на територію України.

«Відповідно до Конституції України та українського законодавства, тільки Верховна Рада України і лише Верховна Рада України може приймати рішення в разі потреби щодо введення іноземних військ на свою територію», - наголосив Турчинов.

Він додав, що це «виключно компетенція парламенту України».

«І жодних провокацій не може застосовуватися під прикриттям заяви будь-якого громадянина, навіть екс-президента», - зазначив Турчинов.

Нагадаємо, що 3 березня під час проведення екстреного засідання Ради безпеки ООН, що скликалося з ініціативи Росії, представник РФ в ООН Віталій Чуркін зачитав заяву Януковича, в якій той попросив президента Російської Федерації Владіміра Путіна застосувати збройні сили Росії на території України.

Більш вагомих аргументів представник Росії навести не спромігся.

Водночас, Європейський Союз дав Росії 48 годин на деескалацію конфлікту з Україною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.