НОВИНИ

Росія скликала екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні

У ніч з понеділка на вівторок, 4 березня, Рада безпеки ООН збереться на третє екстрене засідання щодо ситуації в Україні. Цього разу зустріч скликана на прохання Росії, повідомляє Reuters , посилаючись на джерела в дипломатичних колах.

Як повідомляє ЛігаБізнесІнформ, планується, що засідання буде відкритим. Воно почнеться о пів на першу ночі за московським часом.

Нагадаємо, що Рада безпеки ООН вже збиралася і обговорювала ситуацію в Україні 1 і 2 березня. Перше засідання було екстреним і відбулося незабаром після того, як Рада Федерації РФ дала президенту Владіміру Путіну дозвіл на використання військової сили на території України. На засіданні представники української сторони звинуватили Росію в незаконному військовому вторгненні на свою територію. Представник РФ в ООН Віталій Чуркін заявив, що Росія діє в рамках угод з Україною про базування в Криму Чорноморського флоту.

На другому засіданні Ради безпеки ООН практично всі учасники обговорення засудили дії Росії в Криму, проте жодних рішень не було прийнято.

Росія є однією з п'яти країн-учасниць Ради безпеки ООН, наділених правом вето. Крім Росії таким правом володіють США, Великобританія, Франція і Китай.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.