“Я дуже розчарована рішенням українського парламенту не голосувати за закон, який уможливив би краще лікування Юлії Тимошенко. Я вважаю відсування вирішення цього питання справжньою політичною дурістю і провокацією на адресу Європейського Союзу”, – сказала Хармс.
Вона бачить дедалі менше можливостей для того, аби за цих умов Угода про асоціацію з ЄС, яка принесла би для більшості громадян України великі переваги, вступила у дію.
Хармс висловила сподівання, що сьогодні ввечері під час Конференції президентів у Європарламенті відбудеться чергове обговорення ситуації в Україні за участю Пета Кокса та Александра Кваснєвського, які очолюють моніторингову місію Європарламенту в Україні, і вони пояснять, у чому, на їхню думку, полягають приховані причини "цього театру", котрий сьогодні відбувся у Києві.
Окрім того, вона очікує, що Кокс і Кваснєвський також нададуть інформацію про інші події останніх днів, які її теж дуже непокоять.
“Адже, як стало відомо, пана Власенка викликали на допит до Генеральної прокуратури і йому нині заборонено залишати країну”, – зазначила Хармс.
Відповідаючи на запитання, чого вона очікує від саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі за нинішньої ситуації, Хармс зауважила, що поки не відомі оцінки актуальних подій Коксом і Кваснєвським, вона не може нічого про це сказати.
“Але важливим є те, що ці події насправді дуже провокують Європейський Союз. І що у боротьбі за європейські цінності та основні права, а також за дієве верховенство права ми не маємо права йти на компроміси”, – підкреслила вона.
Як відомо, сьогодні представники Європарламенту Пет Кокс та Александр Кваснєвський оприлюднять остаточний звіт у Європарламенті щодо результатів роботи місії в Україні.
Член комітету Європарламенту у закордонних справах Яцека Саріуша-Вольського вважає, що відсутність рішення Верховної Ради щодо євроінтеграційних законопроектів є очевидним сигналом відсутності політичної волі з боку української влади щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
На позачерговому засіданні парламенту 13 листопада депутати не розглядали жодного євроінтеграційного законопроекту, в тому числі щодо вирішення питання Тимошенко.
Представники місії Європейського парламенту висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада таки ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти.