"Президент України і прем'єр не раз виступали на цю тему. Ми уважно ставимося до реакції російської сторони щодо наших дій для підписання угоди з ЄС про асоціацію. Українське керівництво не раз висловлювало готовність до предметного обговорення цього питання, в тому числі в тристоронньому форматі, залучивши ЄС", – заявив Перебийніс.
Він нагадав, що Україна підписала угоду про ЗВТ у рамках СНД.
"Коли говорять про преференції, то йдеться про цю угоду. Ми не бачимо підстав, для її припинення", – зауважив Перебийніс.
Як повідомлялось, 23 вересня прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна після набуття чинності договору про асоціацію з ЄС втратить привілеї в торгівлі з Росією, і можливі навіть обмеження. Також Медвєдєв прогнозує, що Україну в асоціації з ЄС може чекати розвиток за сценарієм Греції або Кіпру.
Раніше Мєдвєдєв назвав заяви Києва на тему поєднання асоційованого членства з ЄС з інтеграцією в рамках Митного союзу "лукавством". А президент РФ Владімір Путін попередив Київ, що Росія буде захищати свій ринок від українських товарів, які можуть хлинути на нього після створення зони вільної торгівлі України з ЄС.
20 вересня Держдума РФ, розглянула проект заяви, в якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.
Під час розгляду документів депутати, серед іншого, звинувачували Україну у порушенні православно-слов’янського братерства, пропонували влаштувати санітарну перевірку українських заробітчан і продуктів, а також вжити низку конкретних заходів для недопущення зближення України з ЄС.
Нагадаємо, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.
Останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.