НОВИНИ

Мєдвєдєв лякає Україну втратою партнерства з Росією та "грецькою" кризою

Україна після набуття чинності договору про асоціацію з ЄС втратить привілеї в торгівлі з Росією, можливі навіть обмеження. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв під час виступу на зустрічі з Радою палати Російської Федерації.

"У цьому випадку для України особливий режим, скажімо так, партнерський, який діяв досі, закінчиться. Так, ми будемо дружити, будемо торгувати, але це буде торгівля така ж, як ми її ведемо з нашими іншими партнерами, – без жодних привілеїв, навпаки, може бути, навіть з обмеженнями", – сказав Мєдвєдєв.

Водночас він не виключає, що Україну в асоціації з ЄС може чекати розвиток за сценарієм Греції або Кіпру.

"Це вибір, про який наші партнери повинні відверто сказати народу України: "ви знаєте, ми вважаємо, що для нашої країни набагато корисніше сьогодні створити такий альянс з Європою. Після цього у нас все буде добре, і ми будемо розвиватися як інші європейські країни, наприклад, як Греція, як Кіпр, або як деякі інші держави", – сказав Мєдвєдєв.

"На жаль, вони говорять трохи інакше – вони кажуть, що ми зможемо легко поміститися на двох стільчиках , і там і там зможемо сидіти , отримувати переваги і від того і від іншого" ​​,– зазначив він.

"Не вийде, не потрібно обманювати людей", – підсумував Мєдвєдєв.

Як повідомлялось, нещодавно Мєдвєдєв назвав заяви Києва на тему поєднання асоційованого членства з ЄС з інтеграцією в рамках Митного союзу "лукавством". 

Нагадаємо, раніше президент РФ Владімір Путін попередив Київ, що Росія буде захищати свій ринок від українських товарів, які можуть хлинути на нього після створення зони вільної торгівлі України з ЄС.

Тим часом екс-президент Польщі Александр Квасьнєвський вважає, що після підписання угоди про асоціацію, відносини України з Росією будуть тільки кращими, а не гіршими.