НОВИНИ

Європарламентар: Росія шантажем змусила Вірменію прийняти рішення про вступ до Митного союзу

Голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок (Німеччина) вважає, що Росія шантажувала Вірменію, аби вона вирішила вступити до Митного союзу.

3 вересня, коментуючи Радіо Свобода заяву вірменського президента Сержа Саргсяна після переговорів із його російським колегою Владіміром Путіним у Москві, Брок сказав: «Мені дуже шкода з цього приводу. Я обговорював це із вірменським президентом також. Ми знаємо, що Вірменія перебуває під сильним тиском Росії через складну ситуацію з Азербайджаном та Нагорним Карабахом. Все це тиск. Таку маленьку країну як Вірменія шантажували, щоб вона прийняла таке рішення».

Євродепутат вважає, що таке рішення заблокувало шлях Вірменії до європейської інтеграції.

«Мені дуже шкода, тому що законно, через певні умови, неможливо бути повним членом як Митного союзу, так і укласти угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі із ЄС», - сказав він і додав, що в майбутньому відносини Вірменії та ЄС будуть «такі ж як і з іншими країнами, але не будуть відносинами із європейською перспективою».

На запитання щодо того, чи Вірменія може змінити своє рішення до саміту у Вільнюсі, Ельмар Брок, відповів, що сподівається, оскільки представники ЄС будуть говорити про це із Вірменією.

Він також вважає, що необхідно вирішити проблему Нагорного Карабаху. «Європейський Союз, який досі цього не зробив, має виявити більше зацікавлення у вирішенні цієї проблеми».

Нагадаємо, Президент Вірменії Серж Саргісян заявив про рішення вступити до Митного союзу після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 3 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.