Як відомо, судовий процес над Тимошенко розпочався 24 червня. Через велику кількість людей у залі засідань було дуже спекотно. Про «нелюдські» умови судового засідання заявляв і Посол Єврокомісії Жозе Мануель Пінту Тейшейра. Пізніше адміністрація Печерського райсуду обладнала додатковими кондиціонерами залу засідань, де розглядалася справа Тимошенко.
З початку розгляду справи з зали суду велася пряма телетрансляція, яку суддя Родіон Кірєєв заборонив 15 липня разом з фото- та відеофіксацією.
Обвинувальний вирок Тимошенко зачитували двічі. Спочатку, його зачитали 15 липня за відсутності Тимошенко, яка була видалена з залу на один день за неповагу до суду. Вдруге обвинувальний вирок зачитували 22 липня.
Тимошенко з початку процесу захищали народний депутат Сергій Власенко і Микола Титаренко, від послуг останнього вона відмовилася 11 липня. Тоді Тимошенко наголосила, що до такого рішення її змусив суд, постійно відмовляючи її захиснику надати час для ознайомлення з матеріалами справи та вироблення лінії захисту.
Сергія Власенка 18 липня було відсторонено від захисту і видалено з зали суду. Власенко оскаржив в суді ці рішення.
Того ж дня Печерський райсуд допустив до захисту Тимошенко адвокатів Олександра Плахотнюка й Миколу Сірого, при цьому відмовивши допустити двох іноземних адвокатів – представників юридичних компаній BDO і Covington & Burling LLP.
26 липня Тимошенко відмовилася і від цих адвокатів через те, що суддя надав їм лише 3 дні для ознайомлення з матеріалами справи проти неї. 28 липня суд відмовив у залученні Сергія Власенка і американських адвокатів Марка Фелдмана й Роджера Енока до захисту Тимошенко.
1 серпня суд дозволив Юрію Сухову захищати Тимошенко.
8 серпня суд допустив до захисту Тимошенко адвоката Миколу Сірого, її чоловіка Олександра й доньку Євгенію.
Протягом всього судового процесу з зали суду систематично видаляли народних депутатів. Часто це супроводжувалося бійками з бійцями «Грифону». Так, 6 липня, нардепу Михайлу Косіву, який відмовився виходити з зали на вимогу судді, довелося викликати швидку. Того ж дня видалили з зали Євгена Суслова.
11 липня з зали вивели екс-керівника апарату прем'єра Михайла Лівінського, нардепа Олександра Чорноволенка, 15 липня – Гарегіна Арутюнова та Сергія Одарченка, 18 липня – Зоряна Шкіряка, 25 липня. – Андрія Сенченка, Юрія Прокопчука, Андрія Кожем’якіна, 26 липня – суддя наказав видалити усіх народних депутатів. Дехто отримав тілесні ушкодження. 27 липня з зали вигнали Олеся Донія, Василя Деревляного, 28 липня – Андрія Павловського.
26 липня суд перейшов до допиту свідків у справі Тимошенко щодо газових контрактів з Росією.
27 липня екс-міністр енергетики Юрій Продан в ході допиту по справі Тимошенко заявив, що директиви екс-голові Нафтогазу Олегу Дубині передав він, а не екс-прем'єр. Загалом у ході судового засідання 27 липня суд встиг допитати 5 свідків, серед яких колишній міністр промислової політики Володимир Новицький, колишній міністр палива й енергетики Юрій Продан, а також представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", Міністерства енергетики й вугільної промисловості.
28 серпня Печерський суд допитав як свідка колишнього заступника генерального прокурора Тетяну Корнякову
29 липня у суді свідчив екс-заступник глави НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко, якого судять за незаконне розмитнення газу РосУкрЕнерго. Того ж дня у суді виступав екс-глава НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина.
1 серпня свідчив у суді колишній міністр оборони Юрій Єхануров, якого Тимошенко назвала винним у газовій кризі 2008 року.
5 серпня у суді свідчив прем’єр-міністр Микола Азаров, після виступу якого суддя ухвалив рішення про арешт Юлії Тимошенко.
8 серпня давав свідчення міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, який заявив, що Тимошенко не мала права одноосібно давати директиви НАК "Нафтогаз України" на укладення газових угод з Росією 2009 року.
На засіданні 8 серпня захист Тимошенко тричі просив суд змінити екс-прем’єру запобіжний захід, однак суд відмовився задовольнити ці клопотання.
Суддя Кірєєв ухвалив рішення про залучення до справи записів Тимошенко у соцмережі Twitter, а також дані засобів масової інформації про спроби впливу Адміністрації Президента на суд, водночас не долучив експертні висновки Інституту держави й права імені Володимира Корецького.
Протягом процесу Тимошенко та її адвокати 13 разів просили відводу головуючого судді Родіона Кірєєва.