НОВИНИ

Власенко судиться за право захищати Тимошенко

Депутат Верховної Ради від фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» Сергій Власенко оскаржив 21 липня в Апеляційному суді Києва його відсторонення від захисту колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко під час розгляду кримінальної справи проти неї щодо газових контрактів. Про це він повідомив журналістам перед входом у Печерський районний суд Києва.

«Я оскаржив своє виведення в Апеляційному суді Києва. І хоч суддя вважає, що визначення про виведення захисника не оскаржуються, але я раджу судді прочитати частину 4 відповідні статті Кримінально-процесуального кодексу й уважно подивитися статтю 61 зі значком 1», - зазначив депутат.

При цьому Власенко не зміг спрогнозувати, коли апеляційний суд зможе розглянути відповідну скаргу.

Він також додав, що незважаючи на те, що вважає своє виведення із суду незаконним, не буде намагатися в п'ятницю зайти на засідання в справі Тимошенко.

«Я б це робив, якби сьогодні не одержали тривожну інформацію про намір суду заарештувати Тимошенко. Я не хочу створювати навіть найменшої загрози будь-яким провокаціям у залі суду, щоб це, не дай Боже, не було використано проти Тимошенко», - заявив він.

При цьому депутат зазначив, що ще ввечері 21 липня планував йти на засідання.

Нагадаємо, 18 липня Печерський райсуд Києва відсторонив Власенка від захисту Тимошенко в справі проти неї.

Суд також прийняв рішення вивести Власенка із зали засідань до кінця розгляду справи за порушення дисципліни в залі суду.

За словами Власенка, суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв отримав вказівку від адміністрації президента України про зміну запобіжного заходу для Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.