НОВИНИ

Суд відмовився долучати до справи Тимошенко оцінку газових контрактів експертами

Печерський районний суд Києва відмовився приєднати до матеріалів справи проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко фотокопію результатів експертизи урядових директив Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на укладення зазначених угод, проведеної Інститутом держави й права імені Володимира Корецького.

Відповідне рішення суд прийняв на засіданні.

Тимошенко просила суд залучити до матеріалів справи результати цієї експертизи, які вона одержала в зазначеному інституті, оскільки, за її ствердженням, їх немає в матеріалах справи, при тому що результати цієї експертизи є ключовими для доказу її невинності.

Однак суд відмовився задовольнити це клопотання підсудної, оскільки надані документи є ніким не завіреною фотокопією.

Після цього Тимошенко звернулася до суду із проханням витребувати оригінали результатів експертизи від Генеральної прокуратури, на що суд відповів, що розгляне це питання після допиту свідків.

Нагадаємо, 28 липня суд допитав як свідка у справі проти Тимошенко колишнього заступника генерального прокурора, нині заступника міністра палива й енергетики Тетяну Корнякову.

Під час допиту Корнякова повідомила, що в 2010 році прокуратура в рамках перевірки законності укладення газових контрактів одержала експертні висновки Інституту держави й права імені Володимира Корецького.

Відповідно до зазначених висновків, директиви, які було дано "Нафтогазу" на укладення контракту поставки газу з Росією й контракту про транзит російського газу територією України й було затверджено Тимошенко 19 січня 2009 року, не можуть кваліфікуватися як директиви уряду, затвердження яких регулюється законодавством України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.