НОВИНИ

Колишній заступник генпрокурора свідчить на користь Тимошенко

Печерський районний суд Києва допитав як свідка у кримінальній справі проти лідера «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко щодо газових контрактів з Росією колишнього заступника генерального прокурора, нині заступника міністра палива й енергетики Тетяну Корнякову.

У ході допиту Корнякова повідомила, що прокуратура почала в 2010 році перевірку законності укладання газових контрактів.

У рамках цієї перевірки відомство отримало експертні висновки Інституту держави й права імені Володимира Корецького.

Відповідно до зазначених висновків, директиви, які було дано Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» на укладання контракту на поставку газу з Росією й контракту про транзит російського газу по території України й було затверджено тодішнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко 19 січня 2009 року, не можуть кваліфікуватися як директиви уряду, затвердження яких регулюється законодавством України.

Крім цього, зі слів екс-заступника генпрокурора, у Генпрокуратуру надійшов лист Міністерства юстиції з аналогічним висновком.

Відповідно до обвинувального висновку у кримінальній справі проти Тимошенко, екс-прем'єр обвинувачується в тім, що вона одноосібно затвердила директиви, які мав прийняти Кабінет Міністрів колегіальним рішенням.

Нагадаємо, 27 липня екс-міністр енергетики Юрій Продан в ході допиту по справі Тимошенко заявив, що директиви екс-голові Нафтогазу Олегу Дубині передав він, а не екс-прем'єрка.

Загалом у ході судового засідання 27 липня суд встиг допитати 5 свідків, серед яких колишній міністр промислової політики Володимир Новицький, колишній міністр палива й енергетики Юрій Продан, а також представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", Міністерства енергетики й вугільної промисловості.

26 липня Печерський райсуд Києва перейшов до допиту свідків у справі Тимошенко щодо газових контрактів з Росією. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.