Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
12 лютого, 2016   ▪   Віталій Рибак   ▪   Версія для друку

Конференція НАТО: про Східну Європу, кібербезпеку, міграційну кризу та Грузію

10-11 лютого відбувалась конференція міністрів оборони країн-членів НАТО. Тиждень обрав найважливіші положення, прийняті на ній
Конференція НАТО: про Східну Європу, кібербезпеку, міграційну кризу та Грузію

НАТО посилить контингент в Центрально-Східній Європі

Відбудеться перерозподіл додаткових військових підрозділів у країни, безпека яких є під загрозою внаслідок російської агресії в Україні. Мова йде про шість держав: Болгарію, Польщу, Румунію, Естонію, Литву та Латвію. Побудови нових військових баз не буде — натомість ці новостворені підрозділи постійно змінюватимуть країну дислокації. Існуватиме також резерв у вигляді сорока тисяч бійців, які, у разі необхідності, надаватимуть підтримку вищезгаданим підрозділам — будуть силою швидкого реагування.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг так прокоментував цю подію: «Посилена військова присутність на східних кордонах Альянсу буде мультинаціональною. Вона створюється з метою показати, що в разі агресії проти одного із членів організації, НАТО відповість як єдина сила. Він також детально розповів про структуру нових підрозділів: «Передові сили змінюватимуться за ротацією і будуть забезпечені програмою навчань, а також необхідним логістичним забезпеченням і інфраструктурою для розгортання на позиціях і забезпечення швидкого надходження підкріплень. Наші військові планувальники дадуть нам рекомендації щодо кількості і складу наших посилених військ цієї весни».

Читайте також: Війна обійдеться дорого

Окрім того, на конференції також обговорили процес взаємного підключення Спільних розвідувальних і спостережних ресурсів НАТО. «Це вирішальна спроможність для Сил реагування НАТО. І вона дозволяє нашим командирам і нашим політичним лідерам ухвалювати швидкі і зважені рішення», — наголосив пан Столтенберг.

НАТО та ЄС посилять співпрацю в сфері кібербезпеки

Між підрозділом НАТО з реагування на комп’ютерні інциденти (NCIRC) і Групою реагування на комп’ютерні надзвичайні ситуації Європейського союзу (CERT-EU) були укладені технічні домовленості з кібер захисту — здійснюватиметься обмін досвідом та інформацією. КоенГійсберс, генеральний менеджер Агентства зв’язку і інформації НАТО (NCI), яке відповідає за експлуатацію і захист мереж НАТО, розповів, що технічні домовленості стосуються як обміну інформацією щодо конкретних кібер загроз, так і обміну передовим досвідом з технічних процедур, конфігурації мереж і партнерства з відповідними підприємствами.У прийнятті цього рішення, без сумніву, не останню роль зіграла хакерська атака на українську інфраструктуру, що сталась у січні.

«Підписання цих домовленостей є важливим етапом у зміцненні нашої співпраці у галузі кібер захисту з НАТО, яка була також визначена як один з п’яти пріоритетів у рамках Політики кібер захисту ЄС», – заявив Педро Серрано, заступник  Генерального секретаря Європейської служби зовнішніх дій.

НАТО допоможе Європейському союзу у врегулюванні міграційної кризи

2-га постійна військово-морська група НАТО розпочала патрульну діяльність у Егейському морі — допомагатиме Європейському агентству з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу моніторити нелегальну міграцію в регіоні.

Читайте також: Розмови за зачиненими дверима

Єнс Столтенберг наголосив на тому, що НАТО не має на меті перешкоджати рухові човнів, що перевозять біженців — натомість збиратиме інформацію, яка допоможе боротись із організованою злочинністю у сфері торгівлі людьми.

НАТО посилить підтримку міжнародної коаліції проти Ісламської Держави

Пан Столтенберг зазначив, що Альянс готовий надати розвідувальні літаки AWACS для того, аби посилити моніторинг на кордоні між Туреччиною та Сирією. Він наголосив на тому, що це рішення допоможе послабити та знищити терористичне угрупування «Ісламська Держава», яке загрожує усьому світові.

Окрім того, міністри оборони країн-членів НАТО погодили детальний план гібридної стратегії Альянсу, який зробить можливим оперативне реагування на гібридні загрози. В його рамках відбудеться посилення потужності НАТО у сферах запасів їжі та питної води, телекомунікацій, кібернетичних мереж та транспорту.

НАТО підтвердило, що Грузія дедалі ближча до членства

Міністри оборони обговорили внутрішню політику та реформи Грузії — і визнали, що вони наближають країну до НАТО. Вони привітали зусилля грузинів на поприщі зміцнення демократичних  інститутів, але наголосили на тому, що потрібно продовжувати роботу в тому ж дусі, аби досягнути верховенства права та повної незлежності судової системи від зовнішнього впливу.

«Грузія стає дедалі ближчою до членства у Альянсі завдяки продуктивним реформам та значному внеску у колективну безпеку країн-членів НАТО», — зазначив Єнс Столтенберг.

За даними офіційної веб-сторінки НАТО
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.