НОВИНИ

Обама прокоментував нові санкції проти Росії

Лідер США підкреслив, що "всі американці повинні бути стурбовані діями РФ".

Американський президент Барак Обама назвав введення санкцій та інших дій з боку США проти РФ за хакерські атаки необхідною і розумною відповіддю.

"Ці дії послідували за неодноразовими приватними і публічними попередженнями, які ми адресували російському уряду, і є необхідною і розумною відповіддю на зусилля по нанесенню шкоди американським інтересам, до яких він вдавався, порушуючи існуючі міжнародні норми поведінки", – йдеться в супровідному листі Обами до указу, який наводить телеканал Fox News

Обама підкреслив, що "всі американці повинні бути стурбовані діями Росії".

"Ці розкрадання даних і розкриття інформації могли бути здійснені тільки під керівництвом найвищих рівнів російської влади", – стверджує американський лідер.

Читайте також: Спецслужби США опублікували доповідь про російські кібератаки

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 9 грудня президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.  Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві. Російським дипломатам дадуть 72 години на те, щоб залишити країну. Доступ в закриті об'єкти буде припинено для всіх російських чиновників з полудня п'ятниці.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США.