ЗМІ: Аннан запропонує створити уряд національної єдності в Сирії

28 Червня 2012, 03:28

За словами джерела Рейтер, до уряду національної єдності в Сирії не увійдуть ті, чия присутність ускладнить процес передачі влади або заподіє шкоду процесу примирення і стабільності. За словами дипджерела, особа чинного президента Сирії Башар Асада у цьому контексті прямо не була озвучена.

Пропозиція Аннана, як зазначає агентство, стане однією з основних тем для обговорення на міжнародній зустрічі щодо Сирії, яка має відбутись цієї суботи, 30 червня, у  Женеві. До участі в конференції на рівні міністрів закордонних справ запрошені п’ять країн-постійних членів Ради безпеки ООН –  Росія, США, Великобританія, Китай, Франція. Також запрошені міністри ЄС, Туреччини, Іраку, Кувейту та Катару. Іран, на залученні якого до переговорів наполягала Росія і виступали проти США, та Саудівська Аравія, одна з найвпливовіших держав регіону, не згадуються у списку запрошених, який озвучив Аннан у вівторок, 27 червня.

Нагадаємо, учора, 27 червня, після 15 місяців протистояння опозиційних повстанців та урядових військ, президент Сирії Башар Асад заявив, що його країна перебуває у стані війни.

Минулої суботи президент Сирії після травневих парламентських виборів сформував новий уряд.

Згідно з планом спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном,  у Сирії угода про перемир’я та припинення вогню мала набути чинності 12 квітня. Проте 7 червня і Аннан визнав, що його мирний план щодо Сирії не виконується.

Читайте також: Порохова діжка: великі сподівання Арабської весни зійшли нанівець