НОВИНИ

Башар Асад оголосив про війну в Сирії

Президент Сирії Башар Асад заявив, що його країна перебуває у стані війни. Це сталося після 15 місяців повстання проти його режиму, передає ВВС.

Напередодні у передмісті столиці країни, Дамаску, почалися жорстокі бої між сирійською армією та повстанцями.

Асад вимагав від нового кабінету міністрів докласти усіх зусиль для перемоги.

Обидві сторони конфлікту повідомляють про десятки загиблих.

Водночас голова департаменту миротворчих операцій ООН Ерве Ладсус заявив Раді Безпеки ООН, що ситуація в Сирії погіршилася. За його словами, мирні жителі піддаються все більшій небезпеці, а спостерігачі Організації Об’єднаних Націй не можуть продовжити свою роботу.

Між тим, Міжнародний Червоний Хрест заявив, що відновлює роботу в центральних районах Хомсу, аби спробувати організувати евакуацію людей, заблокованих у місті, де тривають воєнні дії.

Нагадаємо, в суботу 16 червня військові спостерігачі ООН заявили про припинення своєї діяльності на території Сирії через ескалації насильства. Глава місії ООН в Сирії зажадав, щоб воюючі сторони дали можливість провести евакуацію жінок, дітей, людей похилого віку та хворих, які перебувають в Хомсі і з інших зон ведення бойових дій.

Як повідомлялося, 7 червня спецпосланець Ліги арабських держав та ООН Кофі Аннан визнав, що його мирний план щодо Сирії не виконується.

12 квітня у Сирії вступила в дію угода про перемир’я та припинення вогню згідно з планом, підготовленим спеціальним посланцем ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.