Жодна з підозр на Covid-19 в Україні не підтвердилася – Скалецька

2 Березня 2020, 12:04

Жодна з близько 20 підозр на коронавірус Covid-19 у різних регіонах України не підтвердилася. Про це повідомила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька в ефірі «Громадського радіо», повідомляється в понеділок, 2 березня.

 

Як зазначається на сайті Міністерства охорони здоров’я, станом на 2 березня у світі зареєстровано 89 072 лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом. З них  3 048 – летальні. Одужали 45 074 осіб. В Україні жодного випадку не зафіксовано.

 

За повідомленням Міністерства закордонних справ, станом на 28 лютого інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до посольства не надходила.

 

Посольство продовжує перебувати на постійному зв’язку з українцями, які відмовились від евакуації. Дипломатичній установі відомо про 39 українців, які залишаються в епіцентрі спалаху коронавірусу – провінції Хубей.

 

Зауважимо: раніше стало відомо, що в Італії коронавірус підчепила 26-річна українка. Вона працює на півночі в Кремоні і їздила на південь провідати батьків у Чіленто/Салерно. Зараз жінка перебуває в інфекційному відділенні лікарні в Неаполі. Родичів, яких вона провідувала, помістили на карантин.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.

 

Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.

 

24 лютого у МОЗУ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад. Водночас, на українському кордоні перевірятимуть температуру громадян з усіх країн, які прибувають до України – як авіа-, так і залізничним та автомобільним сполученням.

 

Також МОЗУ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу.