Зеркаль очолила делегацію в Трибуналі ООН у справі про морську агресію РФ

30 Травня 2019, 16:53

Президент України Володимир Зеленський підписав  указ про створення української делегації для участі у слуханнях арбітражного трибуналу щодо суперечки між Україною і Росією про права прибережної держави в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

 

«Утворити делегацію України для участі у слуханнях арбітражного трибуналу, створеного згідно з Додатком VII до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року, стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці (10 – 14 червня 2019 року, м.Гаага, Королівство Нідерланди)», – йдеться в тексті указу.

 

Зокрема, до складу делегації увійдуть: Олена Зеркаль (глава делегації), Всеволод Ченцов (заступник глави делегації), Оксана Золотарьова, Іван Іванчик, Андрій Кондратов, Сергій Лопатюк, Світлана Нєжнова і Владислав Смирнов.

 

Так, своїм указом Зеленський дозволив главі делегації залучати в установленому порядку для забезпечення роботи делегації України представників державних органів, адвокатів, радників, експертів і технічних працівників

 

Крім того, главі делегації доручено здійснювати із залученням представників державних органів підготовку та подання певних арбітражним трибуналом процесуальних документів, позиційних, доказових та інших матеріалів.

 

Водночас Кабміну доручено забезпечити фінансування витрат, пов'язаних з участю делегації України у слуханнях арбітражного трибуналу.  

 

Нагадаємо,  25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція