Заробітчани 2012 року переказали в Україну $4,3 млрд

18 Лютого 2013, 11:07

Внутрішні грошові перекази склали 21,5 млрд грн і $12 млн, про це пише «КоммерсантЪ-Украина». Найактивніше кошти переводилися у другому півріччі 2012 року: 2/3 виведення грошей із країни і 60% від усіх зовнішніх надходжень.

До речі, в Україні працюють 9 українських та 23 міжнародних систем грошових переказів. 2011 року через них надійшло $3,16 млрд.

Як відзначають експерти, зростання переказів стався в основному за рахунок перерахувань біженців, які через військові конфлікти у своїх державах переїхали жити в Україну.

Учасники ринку пов'язують зростання з поступовим поліпшенням ситуації на європейському ринку праці.

"Через фінансову кризу в Європі доходи трудових мігрантів в 2011 році і початку 2012 року просіли. Але в другій половині року вони знову почали зростати, і це стало відбиватися на грошових переказах. Відбувається також легалізація неформальних потоків. Раніше багато грошей передавалося просто через водіїв або пересилати поштою",  – пояснює голова представництва системи переказів IntelExpress в Україні Олександр Голубєв.

Також обсяг переказів з України виріс через те, що країна приймала біженців з арабських держав, в яких відбувалися революції.

"Вони оселилися в Україні, почали бізнес і переводили гроші родичам. Те ж стосується вихідців з Грузії, які покинули країну після воєнних конфліктів у Південній Осетії".

На думку експертів, в 2013 році приплив коштів в Україну не скоротиться, оскільки мігранти, навіть якщо втрачають роботу, то не повертаються на батьківщину, а міняють країну проживання.

"Якщо буде відбуватися лібералізація ринку переказів, збільшаться ліміти і суми, то обсяги перерахувань продовжать рости. Ситуація в Європі не дуже хороша, тому перекази в Україну навряд чи будуть серйозно збільшуватися",–  вважає директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов.

До того ж, макроекономічна ситуація в Україні не тільки не стимулює емігрантів до повернення на батьківщину, але й провокує появу нових мігрантів.

Як повідомлялось раніше, сума грошових переказів трудових мігрантів 2011 року практично зрівнялася з обсягом прямих іноземних інвестицій в економіку Україну і склала 7 млрд.

За даними Державної міграційної служби, в Україні станом на 2012 рік проживало 2435 офіційно визнаних біженців із 47 країн світу.

Нагадаємо, за даними Міжнародної організації з міграції, кожен сьомий українецьвиїхав на заробітки за кордон.