За два роки щонайменше п’ятеро українців отримали притулок за кордоном

11 Грудня 2012, 12:28

У січні 2011 року політичний притулок у Чехії отримав екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

В Україні Данилишина звинувачують у здійсненні злочину, передбаченого статтею "зловживання владою або службовим становищем" Кримінального кодексу України, пов’язаного з проведенням держзакупівель. 

Суд у Празі визнав упередженість українського правосуддя, через яке особа не може розраховувати на справедливість у власній країні.

Наразі Данилишин живе у Празі, займається викладацькою, науковою та громадською роботою.

У січні 2012 року Олександр Тимошенко, чоловік засудженої до 7 років позбавлення волі екс-прем'єра Юлії Тимошенко, попросив політичного притулку у Чехії і отримав його. У БЮТ пояснили такий крок тиском, що чиниться на екс-прем'єра через її сім'ю.

Олександр Тимошенко має в Чехії житло і бізнес.

У червні 2012 року п'ятирічний статус біженця та посвідку на постійне проживання у Європейському союзі отримав журналіст Анатолій Шарій. Він попросив притулок у Литві. Причиною свого виїзду журналіст називає переслідування з боку правоохоронних органів. Проти Шарія в Україні порушено дві кримінальні справи, які він вважає сфабрикованими.

На початку грудня 2012 року власник фірми ProstoPrint Денис Олейников, який став відомий після скандалу навколо футболок з написом «Спасибі жителям Донбасу», а також обвинувачений у незаконному використанні логотипу Євро-2012, отримав політичний притулок у Хорватії. Притулок отримав Олейников і його сім’я.

У Великій Британії отримала притулок колишня керівник управління економіки та інвестицій Київської міської держадміністрації Марина Погибко. Колишня чиновниця обвинувачується в розтраті 2,5 млн грн КП "Київреклама".

Поза тим колишній заступник міністра економіки Михайло Поживанов, якого 31 січня 2011 року Генеральна прокуратура оголосила  в розшук, має дозвіл на проживання в Австрії, де зараз мешкає та працює. Його обвинувачують у розкраданні майже 35 млн гривень державних коштів.

Нагадаємо, у березні цього року політичного притулку в одній з європейських країнпопросив також один з активістів "податкового Майдану" Сергій Костаков.

Як зазначають експерти, цілком вірогідно, що подібні заяви перебувають на розгляді у посольствах інших країн, проте ця інформація не надається пресі.

Як заявляв Данилишин, 12 відомих колишніх та теперішніх українців подали заявки на систему міжнародного захисту.