НОВИНИ

Євросоюз надав українському журналісту статус біженця

Журналіст Анатолій Шарій отримав п'ятирічний статус біженця та посвідку на постійне проживання у Європейському союзі. Про це журналіст особисто повідомив «Телекритиці».

Відповідні документи він отримав 8 червня. Детальніше про те, як вдалося домогтись цього статусу, Шарій поки що не розголошує.

Причиною свого виїзду журналіст називає переслідування з боку правоохоронних органів.

Як повідомлялось, Анатолій Шарій попросив притулок у Литві. За його словами, спочатку він виїхав до Росії, потім до Голландії, де попросив притулку. Але оскільки в його паспорті стояла литовська віза, згідно з Дублінською угодою, голландська влада відправила його до Литви.

«Я не відокремлюю українську владу від МВС. Це влада беззаконня і бандитів. Ці люди, прикриваючись законом, можуть посадити будь-кого», – заявив він.

Проти Шарія в Україні порушено дві кримінальні справи, які він вважає сфабрикованими.

Наразі обидві справи перебувають на стадії розгляду судами. У першій, за словами журналіста, мало бути ухвалено рішення про взяття його під варту, друга справа розглядається Солом'янським судом столиці.

Правову допомогу у отриманні статусу біженця журналісту надав колишній міністр економіки Богдан Данилишин, який раніше отримав притулок у Чехії.

Шарій має намір повернутися в Україну, коли, за його словами, «януковицьку братію почнуть розвішувати на стовпах».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.