З України видворили єпископа МП

14 Лютого 2019, 09:58

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" 13 лютого українські прикордонники виявили Юрія Харона, єпископа Московського патріархату Гедеона, 14 лютого він вилетів зворотнім рейсом до Франкфурта. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

 

 

За його словами, у Харона вилучили український закордонний паспорт.

 

"Сьогодні (13 лютого – Ред.) близько 18.00, в аеропорту Бориспіль, під час оформлення пасажирів рейсу, що прибув із Франкфурта, виявлено громадянина України Харон Юрія. Відносно даного громадянина прикордонники виконали доручення одного із правоохоронних органів та вилучила його український закордонний паспорт, оскільки у даної особи є громадянство кількох країн", – заявив Слободян.

 

Водночас він зазначив, що в ході співбесіди з єпископом МП виявилося, що він займається антиукраїнською пропагандою та є активним адептом "русского міра".

 

"Сьогодні вранці, о 6.30, Юрій Харон (єпископ Гедеон) вилетів зворотнім рейсом до Франкфурта. Вилетів самостійно, без примусу, в доброму здоров'ї та гуморі. Обіцяв повернутися). Відео незабаром опублікуємо", – додав Слободян 14 лютого.

 

 

Читайте також: Історія конфлікту. Що відомо про скандальну споруду УПЦ МП біля підмурку Десятинної церкви

 

Як повідомлялося 9 лютого, директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська повідомила, що позов до суду проти релігійної організації, яка опікується незаконною забудовоюе УПЦ МП Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці, буде подавати сам музей. Водночас комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримали петицію щодо знесення незаконної споруди-каплиці

 

Нагадаємо, 5 лютого прес-служба Міністерства культури України повідомила, що розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є Національний музей історії України.

 

Також , 5 лютого Апеляційний суд Києва застосував запобіжний захід у формі особистої поруки для  архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, яких суд заарештував за напад на незаконну забудову УПЦ Московського патріархату.

 

5 лютого у КМДА почали підготовку до перевірки скандальної споруди УПЦ МП на території Десятинної церкви. Виявилося, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва не видавав та не реєстрував дозволів на будівництво архітектурної форми на вул. Десятинній.

 

Додамо, що 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал так званого монастиря  УПЦ МП поблизу підмурків Десятинної церкви. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській. Згодом стало відомо, що йдеться про двох архітекторів – Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. 28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Шемотюку та Горбаню у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень.

 

Раніше у мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів, а 3 лютого активісти розпочали акцію на їхню підтримку.

 

Зазначимо, що петиція на сайті Київської міської ради щодо питання знесення даної незаконної споруди-каплиці УПЦ МП зібрала необхідну для розгляду кількість підписів.