НОВИНИ

У Київраді підтримали петицію щодо знесення скандальної споруди УПЦ МП

Відповідну петицію підтримали всі вісімнадцять присутніх депутатів.

Комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримали петицію щодо знесення незаконної споруди-каплиці УПЦ Московського патріархату Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці на території Національного музею історії України (НМІУ). Відповідне рішення депутати ухвалили в п'ятницю, 9 лютого, у ході засідання комісії.

 

Так, депутати вирішили рекомендувати міському голові Києва Віталію Кличку підтримати петицію та доручити структурним підрозділам виконавчого органу КМДА вжити всі передбачені чинним законодавством заходи, направлені на усунення правопорушень у найкоротший термін.

 

"Під час засідання петицію №6972 підтримали усі вісімнадцять присутніх депутатів", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська повідомила, що позов до суду проти релігійної організації, яка опікується незаконною забудовою, буде подавати сам музей.

 

Як повідомлялося 6 лютого, Київська міська рада прийняла до розгляду петицію щодо знесення незаконної каплиці УПЦ МП-Десятинного чоловічого монастиря на території Нацмузею історії України.

 

Нагадаємо, 5 лютого прес-служба Міністерства культури України повідомила, що розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є Національний музей історії України.

 

Також , 5 лютого Апеляційний суд Києва застосував запобіжний захід у формі особистої поруки для  архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, яких суд заарештував за напад на незаконну забудову УПЦ Московського патріархату.

 

5 лютого у КМДА почали підготовку до перевірки скандальної споруди УПЦ МП на території Десятинної церкви. Виявилося, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва не видавав та не реєстрував дозволів на будівництво архітектурної форми на вул. Десятинній.

 

Додамо, що 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал так званого монастиря  УПЦ МП поблизу підмурків Десятинної церкви. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській. Згодом стало відомо, що йдеться про двох архітекторів - Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. 28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Шемотюку та Горбаню у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень.

 

Раніше у мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів, а 3 лютого активісти розпочали акцію на їхню підтримку.

 

Зазначимо, що петиція на сайті Київської міської ради щодо питання знесення даної незаконної споруди-каплиці УПЦ МП зібрала необхідну для розгляду кількість підписів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.