З початку 2018 року в Середземному морі загинули понад 1500 біженців

4 Серпня 2018, 18:05

За перші сім місяців 2018 року понад 1500 біженців і мігрантів загинули в Середземному морі, намагаючись дістатися Європи.  Про це у п'ятницю, 3 серпня, повідомили в управлінні Верховного комісара ООН  у справах біженців, передає DW.

 

Спецпосланець УВКБ ООН в Середземномор'ї Вінсан Коштель розповів, що нелегальні перевізники дедалі частіше використовують непридатні для морських перевезень човни. Потім ці човни просто дрейфують у морі в надії, що їх вчасно підберуть рятувальні судна.

 

Загалом понад 60 тисяч мігрантів перетнули Середземне море від січня 2018 року, що приблизно вдвічі менше за торішній показник. Цьогоріч Іспанія стала головним пунктом прийому біженців: до портів країни прибули 23,5 тисячі мігрантів. 

 

Нагадаємо, 16 липня в Італії дозволили двом кораблям, на яких знаходилися близько 450 мігрантів, зайти в порт на Сицилії, після згоди п'яти країн Європейського союзу прийняти більшу частину врятованих біженців

 

Лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.