НОВИНИ

В Італії заборонили рятувальникам допомагати суднам з біженцями

За словами італійських чиновників, судна перебували в територіальних водах Лівії, тому відповідальність за порятунок людей лежить на Тріполі.

В Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха. Про це повідомляє видання Independent.

 

Так, на борту кораблів перебувають біженці з Північної Африки.

 

За словами італійських чиновників, судна перебували в територіальних водах Лівії, тому відповідальність за порятунок людей лежить на Тріполі.

 

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні заявив, що втручання Лівії є правильним.

 

" Ще 1000 іммігрантів на надувних човнах? Це правильно, що лівійська влада втручається, як це робили протягом декількох днів без втручання і перешкоджання неурядових організацій. Ці "джентльмени", що фінансуються Соросом і компанією, знають, що італійські порти є і будуть закриті", - написав він у Twitter.

 

 

Раніше Іспанія заявила про готовність надати гуманітарну допомогу Мальті в ситуації з рятувальним кораблем Lifeline з мігрантами.

 

Як повідомлялося, 22 червня Сальвіні заявив, що Мальта повинна прийняти рятувальний корабель Lifeline з мігрантами під прапором Нідерландів. 

 

 Нагадаємо, 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

 

Водночас міністр інфраструктури Італії Даніло Тонінеллі  повідомив, що корабель порушив закон, взявши на борт мігрантів, коли в ситуацію вже втрутилася лівійська берегова охорона. він додав, що Італія затримає обидва судна, щоб визначити їх правовий статус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.