НОВИНИ

Лідери ЄС домовилися про міграційну політику

ЄС погодив створення центрів для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться.

Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення. Про це ідеться у висновках, ухвалених Європейською Радою.

 

"Європейська Рада налаштована продовжувати і посилювати цю політику, щоб запобігти поверненню до неконтрольованих потоків 2015 року та подальшому подоланні нелегальної міграції на всіх існуючих,  і тих, що розвиваються,  маршрутах", - йдеться у документі.

 

Наголошується, що усі судна, що працюють у Середземному морі, повинні поважати застосовні закони і не заважати операціям Лівійської берегової охорони.

 

Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

"На території ЄС ті, кого врятовано згідно з міжнародним правом, повинні на основі спільних зусиль здійснювати передачу в контрольованих центрах, створених у державах-членах, лише на добровільній основі, де швидка і безпечна перевірка дозволити при повній підтримці ЄС розрізняти нелегальних мігрантів, які будуть повернуті, і тих, хто потребує міжнародного захисту, для кого буде застосовуватися принцип солідарності", - йдеться у висновках.

 

Водночас рішення саміту також передбачає посилення зовнішніх кордонів ЄС, зокрема, Європейської прикордонної служби Frontex.

 

"В обох випадках підтримуюча роль Frontex, у тому числі у співпраці з третіми країнами, повинна бути ще більше посилена завдяки збільшенню ресурсів та розширенню мандату", - йдеться у документі.

 

У свою чергу, ЄС погодив створення так званих "платформ висадки мігрантів" за межами ЄС для боротьби з контрабандистами.

 

Крім того, ЄС погодився збільшити фінансування для Туреччини, яка за угодою має стримувати потоки  біженців, та виділяти більше коштів для країн Північної Африки. 

 

"Нам необхідно наблизити масштаби та рівність нашої співпраці з Африкою на новий рівень. Це вимагатиме не тільки збільшення фінансування розвитку, але також кроки до створення нової системи, яка дозволить істотно збільшити приватні інвестиції як від африканців, так і від європейців. Особливу увагу слід приділити освіті, охороні здоров'я, інфраструктурі, інноваціям, належному управлінню та розширенню можливостей жінок", - йдеться у висновках.

 

Раніше стало відомо, що учасники дводенного саміту глав держав і урядів ЄС у Брюсселі не погодили заяву з ряду питань. Так, заплановану заяву щодо торгової і оборонної політики Євросоюзу заблоковано Італією через відмінності в поглядах на міграційну політику Брюсселя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.