НОВИНИ

Італія дозволила двом кораблям з мігрантами зайти в порт на Сицилії

Відповідне рішення Рим ухвалив після згоди п'яти країн ЄС прийняти більшу частину врятованих біженців.

Італії дозволили двом кораблям, на яких знаходяться близько 450 мігрантів, зайти в порт на Сицилії, після згоди п'яти країн Європейського союзу прийняти більшу частину врятованих біженців. Про це повідомила в понеділок, 16 липня, італійська громадська телерадіокомпанія RAI.

 

Так, 14 липня італійське судно і британський військовий корабель прийняли на борт понад 400 мігрантів з дерев'яного судна з біженцями з Лівії. Однак міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвини відразу ж заявив, що мігрантів необхідно відправити на Мальту, так як вони були врятовані неподалік від її берега, або повернути на батьківщину.

 

Водночас прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте запропонував розподілити 450 врятованих в Середземному морі біженців по країнах Євросоюзу. Протягом трьох днів Франція, Мальта, Німеччина, Португалія та Іспанія заявили про готовність прийняти по 50 мігрантів. Своєю чергою, прем'єр-міністр Чехії жорстко розкритикував пропозицію італійської сторони.

 

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ і лідер прворадикальної "Ліги" Італії Маттео Сальвіні заявив, що Італія прагне, щоб кораблі, задіяні в місіях Європейського союзу у Середземному морі для порятунку мігрантів поблизу узбережжя Лівії, доправляли врятованих у порти будь-якої іншої країни. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

Нагадаємо, 25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.