З бюджету України викачують гроші на вугілля, дороги й охорону окупованого Донбасу

23 Січня 2015, 16:34

Закупівля вугілля

Найчастіше чиновники України закуповували у наближених осіб до «ДНР» вугілля.

Так, Приазовська селищна рада Запорізької області 19 січня уклала угоду з ТОВ «Контел-Груп» на поставку вугілля антрацит «АС» на суму 765 тис грн.

Поставка має відбутися до березня цього року. Усього замовили 350 тонн вугілля за ціною 2187 грн/т. Йдеться про антрацитове вугілля АС, яке видобувають лише на окупованих територіях Донбасу. «Контел-Груп» заснована у Донецьку громадянином Росії Андрієм Олійником. За даними держреєстру, фірма вже змінила місце реєстрації на м.Хмельницький. Власник при цьому не змінився. Разом з тим, на тендері «Контел-Груп» вказувала для зв’язку адресу в Донецьку, а також донецький номер телефону.

Протягом минулого року прокуратура скасувала результати по низці тендерів, виграних «Контел-Груп». Перевірка встановила, що фірма має у штаті лише директора та бухгалтера і тому не спроможна виконати замовлення. Також було виявлено невідповідності у документах, поданих для участі у торгах.

Також у січні Державна компанія «Центренерго» домовилася, що купуватиме до 100 тис тонн вугілля на місяць у шахтоуправлінь, що перебувають на контрольованій терористами території Донбасу.

У Москві 13 січня відбулася зустріч представників російського та українського вуглепрому, на якій була досягнута угода про постачання вугілля на українські теплоелектростанції. На переговорах також були присутні представники невизнаних луганської та донецької республік. Факт переговорів підтвердили відразу кілька джерел у Міненерговугілля і на вугільному ринку.

За результатами зустрічі Україна погодилася закуповувати вугілля в так званих ДНР і ЛНР в обсягах, які здатні поставити місцеві вугледобувні підприємства. Попередньо – до 100 тисяч тонн на місяць.

За даними джерела видання «Інсайдер», вартість вугілля – 1100 грн. без ПДВ.

За даними Наших грошей, у жовтні-листопаді укладали угоди на постачання антрациту з окупованого Донбасу на десятки мільйонів.  Разом з тим у тому ж «Віснику державних закупівель» прекрасно видно, як невійськові замовники купують «газове» вугілля вдвічі дешевше.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, з початку року вугільні шахти, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції, отримали з державного бюджету 4,22 млрд грн. в рамках програми підтримки вугледобувних підприємств.

Закупівлі підконтрольних терористами шахт

Окрім того, шахти на підконтрольних терористами територіях також продовжують здійснювати держзакупівлі.

Так у грудні ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» за результатами тендеру уклало низку угод з ТОВ «НВП «Червоний металіст» на постачання приладів контролю за загазованістю на 8,13 млн грн.

Коштом державного бюджету України придбано сигналізатори метану для шахт Скочинського, Південнодонбаська №3 імені М.С. Сургая, Калініна, Абакумова, Челюскінців, Трудівська, які розташовані у окупованому терористами Донецьку.

Нагадаємо, «ДВЕК» серед усіх окупованих шахтоуправлінь Донбасу у 2014 році було другим за розміром отриманих дотацій з держбюджету України – 867,9 млн грн. Керівників шахт Скочинського і Калініна викрадали бойовики ДНР.

До речі, заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Заков так прокоментував цю інформацію: «У нас є ряд державних підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованій території, як в Луганській, так і в Донецькій областях. Можливо, що вони можуть проводити тендери, тільки я не знаю, яке джерело у них буде для оплати того обладнання, на яке вони проведуть тендер».

Послуги залізничникам

Попри заяви лідера «ДНР» Олександра Захарченка щодо націоналізації українських держпідтриємств у Донецькій області, підконтрольній бойовиками, у грудні Київський завод заплатив 86 мільйонів за послуги залізничникам з «ДНР». Так ДП «Дарницький вагоноремонтний завод» уклало угоди з ДП «Донецька залізниця» щодо надання послуг на 85,80 млн грн.

З них – 60 млн грн замовлено техобслуговування з відчепленням вантажних вагонів.

Інфраструктура

За гроші держбюджету відновлюють пошкоджену інфраструктуру у підконтрольних бойовиками містах.

У червні Новолуганська сільська рада Донецької області за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Теплотехніка» на реконструкцію каналізаційних насосних станцій за 14,40 млн грн.

Реконструюватимуть чотири КНС у с. Новолуганське Артемівського району по вул. Мічурина, 83, вул. Первомайська , 9а, вул. Сергієнко, 62 та у пров. Мірний, 3. Роботи триватимуть до кінця поточного року.

У вересні Служба автомобільних доріг у Донецькій області  22 вересня уклала угоди з ТОВ «Данком» на поточний ремонт ділянок автодороги Н21 Мануйлівка – Дмитрівка на суму 4,21 млн грн. 

Роботи фінансуються з державного бюджету. Мають влаштувати покриття дорожнього одягу, укріпити узбіччя, встановити дорожні знаки, нанести розмітку.

Село Дмитрівка Донецької області розташоване на відстані близько 10 км від кордону з Росією. У травні цього року саме біля кордону поблизу Дмитрівки прикордонники виявили 40 російських КАМазів з чеченцями. Наразі Дмитрівка захоплена терористами.

Так у грудні Служба автомобільних доріг у Донецькій області акцептувала пропозиції ТОВ «Впроваджувальне підприємство Мост-1» на обстеження мосту на автомобільній дорозі державного значення Єнакієве – Харцизьк, км 16+028 та розробку проектно-кошторисної документації по його капремонту. Загальна вартість послуг фірми коштуватиме 98 тис. грн.

Засновником і незмінним директором фірми «Мост-1» є Василь Тодирика, який до 2004 р. очолював ДП «Донецький облавтодор».

Півмільйона за жито з столиці «ДНР»

У листопаді ДП «Укрспирт» уклало угоду з ТОВ «Торговий Дім Мосагродон» на постачання жита на 0,54 млн грн. Придбано жито врожаю 2013 р. по 1800 грн/т. Жито мали поставити до 28 листопада на Артемівське МПД ДП «Укрспирт», що в Харківській області.

«Торговий Дім Мосагродон» зареєстрований у Донецьку. Основним власником підприємства є Віталій Пригодський, син екс-нардепа Антона Пригодського (Партія регіонів). Міноритарним партнером по фірмі є макіївчанин Олександр Бондарев.

4 млн за софт для «Борисполя» екс-шефу терористів «ДНР»

У липні ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 10 липня за результатами тендеру уклало угоду з ПАТ «Енвіжн-Україна» на придбання ліцензій Microsoft за 4,20 млн грн.

Замовлено 15 різних видів ліцензій загальною кількістю 1 885 штук, ціни на окремі типи не повідомляються.

Власником фірми «Енвіжн-Україна» (раніше відомої як «Ситроникс») є компанія «Сітронікс Інформаційні Технології», заснована московською «Енвіжн груп».

Остання на 50% належить російській корпорації «Система», мажоритарний акціонер котрої – російський бізнесмен Володимир Євтушенков, приятель Віктора Януковича, член його мисливського клубу «Кедр», який був зареєстрований на території резиденції «Межигір’я».

Окрім того 25% «Енвіжн груп» з жовтня 2013 р. має Костянтин Малофєєв, котрого в Росії називають «другом друзів Путіна».

За даними «INSIDER», компанія Малофєєва «Маршал капітал» була останнім місцем роботи двох лідерів терористичного угрупування «Донецька народна республіка». Прем’єр-міністр ДНР Олександр Бородай займав посаду піар-консультанта, а міністр оборони ДНР Ігор Гіркін за деякими даними працював у службі безпеки цієї фірми.

За останні шість років фірми групи «Енвіжн» виграли тендерів на 103,66 млн грн.

Фірма «АМІ» зареєстрована у Донецьку, окупованому терористами ДНР.

У 2011-2012 рр. компанія «АМІ» була записана на Анатолія Нозіка, партнера Іллі Нехаєва – зятя екс-міністра внутрішніх справ Віталя Захарченка. 

Охоронцям донецьких військкоматів від міністра «ДНР»

У травні минулого року Донецький обласний військовий комісаріат  уклав угоду з ТОВ «Технічний центр «Альянс Сервіс» на послуги охорони за допомогою встановленої сигналізації. Вартість угоди складала 190 тис. грн.

Кошти держбюджету України виділили на охорону 29 військоматів Донецької області, підключених на пункт централізованого спостереження. Послуги надаватимуть до кінця року коштом державного бюджету.

Засновниками «Технічного центру «Альянс Сервіс» є Юрій Мурай та Ігор Щєтінін.

Юрій Мурай також є співвласником ТОВ «НТЦ «Страж» разом із Петром Савченком, відомим як міністр з податків та зборів самопроголошеної Донецької народної республіки.