“Вишки Бойка”. Правоохоронці зняли з розшуку екс-депутата Кацубу

10 Вересня 2018, 16:03

Правоохоронці зняли з розшуку колишнього депутата "Партії регіонів" Сергія Кацубу, причетного до справи так званих "вишок Бойка". Про це йдеться у відповіді Національної поліції на запит Insider.

 

Водночас у розшуку вже не перебуває і екс-голова правління "Брокбізнесбанку" Сергія Курченка – Олександр Динник.

 

"Відповідно до відомостей департаменту інформаційно-аналітичної підтримки НП України Динник О.В. 1984 р.н та Кацуба С.В. 1978 р.н. на даний час в розшуку не перебувають", – йдеться в повідомленні.

 

За причинами зняття з розшуку в Нацполіції порадили звернутися до Генеральної прокуратури України. Своєю чергою, у ГПУ відмовилися відповідати на питання, пославшись на таємницю слідства.

 

Як повідомлялося, 9 жовтня 2015 року Міністерство внутрішніх справ оголосило в розшук Олександра та Сергія Кацуб, які у різний час перебували на посаді заступника голови НАК "Нафтогаз України".

 

Динник був оголошений у розшук восени 2014. Йому інкримінували скоєння злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За даними ЗМІ, гроші для акцій протесту "Руху нових сил" Міхаіла Саакашвілі олігарх часів Януковича Олександр Курченко передавав через свого соратника, екс-голову правління "Брокбізнесбанку" Олександра Динника, який також переховується в Російській Федерації.  

 

Нагадаємо,  ГПУ не встановила причетність лідера парламентської фракції "Опозиційний блок", екс-міністра енергетики Юрія Бойка до схем розкрадання коштів на закупівлі бурових установок для "Чорноморнафтогазу". 

 

23 грудня 2015 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих "вишок Бойка", а 5 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна", які належать експропрійованому Російською Федерацією (РФ) державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз".

 

Як відомо, 2011 року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.