НОВИНИ

Суд заарештував захоплені Росією "вишки Бойка" – ЗМІ

За повідомленням, арешт було накладено за клопотанням Генеральної прокуратури України 23 грудня 2015 року.

Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна", які належать експропрійованому Російською Федерацією (РФ) державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз" (100% акцій належить НАК "Нафтогаз України"). Про це йдеться у відповідній ухвалі суду.

За повідомленням, арешт було накладено за клопотанням Генеральної прокуратури України 23 грудня 2015 року.

Зазначається, що установки арештовано в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року про підозру у зловживанні посадовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз України" і "Чорноморнафтогазу" при їх закупівлі.

У своїх доводах Генпрокуратура також вказувала на те, що 14 грудня 2015 року установки було переміщено з Одеського газового родовища в північно-західній частині шельфу Чорного моря ближче до тимчасово окупованої внаслідок військової агресії Росії території Автономної Республіки Крим.

Йдеться про самопідйомну плавучу бурову установку В312 - "Петро Годованець", побудовану у 2010 році компанією Keppel Corporation (Синграпур), і самопідйомну плавучу бурову установку В319 - "Україна", побудовану в 2012 році компанією Keppel Corporation (Сінгапур).

Раніше стало відомо, що Росія перемістила дві самопідйомні бурові установки (В-312 і В-319). Держприкордонслужба повідомила, що вони незаконно переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до окупованого півострову Крим. За даними відомства, на місці, де раніше були ці установки, РФ встановлює захоплену в Криму українську нафтовидобувну платформу "Таврида".

Російська газета "Коммерсантъ" повідомила, що установки "Чорноморнафтогазу" було екстрено евакуйовано під військовим конвоєм через можливий арешт вишок за позовом, що готується "Нафтогазом України". Так званий глава окупованого Криму Сергій Аксьонов сказав, що бурові були переміщені для роботи на родовищі Гордієвича (також розташоване поза межами російських територіальних вод).

Нагадаємо, кримський "Чорноморнафтогаз" до 17 березня 2014 р. належав "Нафтогазу України",однак після анексії півострова Росією підприємство було націоналізовано. Українська влада звернеться з позовом до Міжнародного арбітражного суду в Стокгольмі щодо експропріації Росією компанії "Чорноморнафтогаз". США поширили санкції на сімох представників владних структур Криму і Севастополя, а також на компанію "Чорноморнафтогаз".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.