Вищий спецсуд скасував рішення про дострокове звільнення екс-нардепа Лозінського — Луценко

4 Квітня 2017, 20:07

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ задовольнив касаційну скаргу прокуратури Київської області про законність умовно-дострокового звільнення засудженого за вбивство екс-нардепа Віктора Лозинського і скасував рішення суду попередньої інстанції. Про це повідомив генпрокурор України Юрій Луценко.

«Вищим спеціалізованим судом задоволено касаційну скаргу прокуратури та скасовано ухвалу Апеляційного суду Київської області від 06.04.2016, якою залишено без змін ухвалу Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 25.02.2016 про звільнення Лозінського В.О. умовно-достроково від відбування покарання на невідбуту частину покарання – 1 рік 11 місяців 08 днів позбавлення волі», – зазначив генпрокурор.

Нагадаємо, 16 червня 2009 року в результаті зіткнення на території мисливських угідь з Лозінським, а також колишніми тоді прокурором Голованівського району Кіровоградської області Євгеном Горбенком і начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським був убитий Валерій Олійник.

У квітні 2011 року Дніпровський районний суд Києва засудив екс-депутата Лозинського до 15 років позбавлення волі починаючи з березня 2010 року.

Навесні 2012 року Апеляційний суд Києва пом'якшив вирок Лозінському, призначивши йому нове покарання у вигляді 14 років позбавлення волі, а в березні 2014 року Вищий спецсуд скоротив термін до 10 років.

У червні 2014 року Бориспільський райсуд навіть відпустив Лозінського на свободу, проте вже наступного дня його повернули назад у колонію.

У січні 2016 року суд визнав право Лозінського на перерахунок терміну відбування покарання за «законом Савченко».

У лютому 2016 Бориспільський райсуд Київщини підтримав клопотання захисту Віктора Лозінського про його умовно-дострокове звільнення завдяки «закону Надії Савченко» про зарахування одного дня у СІЗО за два дні відбування покарання за вироком суду. Прокуратура оскаржила це рішення, однак безуспішно. 6 квітня 2016 року Апеляційний суд Київщини підтвердив законність умовно-дострокового звільнення.