Павло Солодько журналіст

Ви – ковалі свого щастя

ut.net.ua
4 Квітня 2008, 00:00

Дивні все-таки створіння – люди. Вони до останнього ховаються у своїх квартирах, сподіваючись, що сліпий меч дикого капіталізму їх не зачепить. А коли він падає на них усією міццю куплених суддів, продажних ментів і конгломерату політиків-забудовників-чиновників, вони починають ставити намети, писати листи в Секретаріат президента й сподіватися на… тих же політиків. 

Так ледь розквітла квіточка громадянської ініціативи перетворюється на черговий політичний будяк. Бо щойно громадянська дія приватизується політиком, вона тоне в болоті балаканини.
 
Автор цих рядків брав участь у кількох акціях проти забудови історичного центру Києва (докладніше про це читайте на стор. 50-54). Вони були успішні там, де люди зважувалися на самостійні рішучі дії в судах і на території будівництва.
 
Там, де замість того, щоб судитися й силою здійснювати «громадянське виконавче провадження», починали писати листи до політиків, справа глухла.
 
А взагалі своє майно варто захистити ще до того, як поруч із вашим будинком почнуть працювати машини для забивання паль, і після двох тижнів їхньої роботи будинок дасть тріщини і вас переселять у гуртожиток. Тому що наша епоха – це час, коли без сильної правової позиції (тобто всіх документів, які підтверджують ваше право власності на майно) й готовності до рішучого наступу на забудовників зручний сімейний світ може завалитись, як картковий будиночок.
 
І хто не візьме на себе відповідальність за своє майно, той не є ефективним власником, як би цинічно це не звучало.
 
Беріть ініціативу до своїх рук! Так, може, доведеться пережити неприємні хвилини під час спілкування з найнятими забудовником «студентами інституту фізкультури». Можливо, доведеться провести цілий день у суді чи «присутственном месте», оформлюючи документи, які вам належать по праву. Або просидіти на зборах активу мешканців, вислуховуючи скарги й пропозиції написати листа депутатові. Але якщо замислитися, це нічим не важче від захисту своїх майнових прав у 90-ті роки чи під час Першої світової.
 
А за наявності сильної юридичної позиції й активної прямої дії можна й листи до депутатів писати. Повірте, до листів від активних громадян дуже добре прислуховуються.
 
Найсвіжіший приклад – будівництво біля Жовтневої лікарні. Варто було людям перейти до активних дій, як їх одразу почули. Неабияку роль відіграли й перевибори мера, але факт: наразі забудовник, який має стосунок до одного партійного блоку, офіційно оголосив про припинення будівництва.