Втручання у вибори США. Мюллер допитував екс-радника Трампа понад 20 годин

16 Лютого 2018, 10:21

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки,  допитував колишнього головного радника президента Дональда Трампа Стіва Беннона понад 20 годин. Про це повідомляє NBC News, посилаючись на два джерела.

 

Зазначає, що допит проводився протягом кількох днів на цьому тижні.

 

 

"Він(Стів Беннон, – Ред.)  пішов сьогодні через чотири години, відповідаючи на більше, ніж два десятка питань, які Білий дім узгодив з головним юристом (Дон МакГан, – Ред.)", – йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що наразі про подробиці допиту невідомо.

 

Стів Беннон з серпня 2016 року був виконавчим директором  президентської виборчої кампанії Дональда Трампа , а з квітня 2017 року був виведений президентом із складу Ради національної безпеки. З посади радника екс-стратега  було звільнено 18 серпня 2017 року.

 

Нагадаємо, 29 січня очільник сенатських комітетів з питань збройних сил, юридичних питань та бюджету Сполучених Штатів Ліндсі Грем попередив, що спроба  Дональда Трампа звільнити спеціального прокурора Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії у вибори США, «стане кінцем» його президентства.

 

26 січня американське видання New York Times повідомило, що президент США Дональд Трамп у червні 2017 року наказав спеціальному прокурору Роберту Мюллеру піти у відставку, але скасував це рішення після того, як адвокат Білого дому Дональд Макґан заявив про намір звільнитися через це рішення президента. В опублікованій статті NYT посилається на свідчення чотирьох неназваних людей, близьких до справи.

 

Як повідомлялося,  9 січня спецпрокурор США Роберт Мюллер повідомив про намірдопитати президента Дональда Трампа в рамках провадження щодо втручання РФ у вибори США.

 

Додамо, 17 січня колишній головний радник президента Сполучених Штатів Америки (США) Дональда Трампа Стів Беннон відмовився виконати вимогу про виклик і давати свідчення членам комітету Конгресу щодо ймовірного втручання Росії в президентські вибори 2016 року.

 

Раніше голова Центрального розвідувального управління США Майк Помпео запідозрив Росію у нових спробах впливу на вибори в США.

 

Також центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.