Втручання Росії у вибори США. Головні дійові особи “політичної драми” року

27 Лютого 2018, 16:09

Розслідування щодо російського втручання у вибори Сполучених Штатів, і те, чи передвиборча кампанія президента США Дональда Трампа вступила в змову з Кремлем, продовжують забезпечувати щоденні світові події та драму. Наразі спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує передбачувані зв'язки Москви та команди Трампа, звинуватив всього 19 осіб.

 

Британська компанія суспільного телерадіомовлення (ВВС) зібрала довідку про головних персонажів трьох сезонів єдиної "політичної драми".

 

Сезон 1 "Вибори"

 

Дональд Трамп

 

Це сезон, в якому Дональд Трамп, справжня телевізійна зірка, займає центральну позицію  у власній "політичній драмі", розпочавши президентську кампанію. Він підтримується родиною та привертає увагу росіян. Сезон закінчується інтригою – чи зможе аутсайдер Трамп виграти?

 

 

Поки Трамп був зайнятий подорожами з агітаціями до голосування, американські розвідники заявили, що Росія зламала електронні листи, які дискредитують кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

 

Чи намагався Кремль  змінити підсумки виборів, та що було відомо Трампу і його кампанії?

 

Що зробив Дональд Трамп, щоб спробувати приховати події у поточному розслідуванні щодо Росії?

 

Пол Манафорт

 

Він був керівником виборчого штабу Дональда Трампа у ході президентських виборів, перш ніж був змушений залишити свої зв'язки з російськими олігархами та Україною.

 

 

Головним фактом сюжетної лінії є те, що Манафорт провів більше десяти років як політичний консультант в Україні.

 

Він пішов у відставку з кампанії в серпні 2016 року, після того, як його звинуватили у тому, що він має зв'язки з проросійськими групами в Україні.

 

У третьому сезоні слідчі ФБР провели обшук у будинку Манафорта і зрештою пред'явили звинувачення.

 

Він не визнав себе винним за 12 пунктами, включаючи відмивання грошей, не пов'язаних з виборами 2016 року.

 

Один з його бізнес-партнерів, Рік Гейтс (заступник Манафорта), також заперечував звинувачення.

 

Дональд Трамп-молодший

 

Ключова роль в "полтичній сазі" Дональда Трампа-молодшого зводиться до зустрічі з російським адвокатом, яка була організована музичним критиком Робом Голдстоуном.

 

 

У червні 2016 року  Трамп-молодший отримав лист електронною поштою від британського музичного PR-менеджера Роба Голдстоуна. У листі йшлося про якийсь компромат на Гілларі Клінтон (листування сам Трамп-молодший пізніше виклав у своєму Twitter).

 

" Безумовно, ця інформація конфіденційна і зачіпає найвищі рівні, але виходить з Росії в рамках підтримки російською владою пана Трампа", – написав Голдстоун у листі.

 

Зустріч, як випливає з листування, організували азербайджано-російський мільярдер Арас Агаларов і його син, поп-зірка Емін, який раніше працював з Голдстоуном.

 

В одному з листів Голдстоуна йдеться, що обіцяна інформація – "явно делікатна, дуже високого рівня" і надходить в рамках кампанії російської влади щодо підтримки Трампа.

 

Трамп-молодший відповів: "Якщо це те, що я думаю, мені це подобається".

 

На зустрічі в "Трамп-тауер" у червні минулого року була присутня російський адвокат Наталія Весельницька. Коли про зустріч стало відомо, Трамп-молодший сказав, що президентська кампанія на ній не обговорювалася.

 

Потім в розмові з Fox News він сказав, що Весельницька не надала жодних корисних відомостей.

 

Сезон 2  "Перехідний період"

 

Майкл Флінн

 

Майкл Флінн призначений радником з питань національної безпеки через декілька днів після виборів, проти настанови тодішнього президента Обами, який застерігав Трампа не наймати його.

 

 

Головна роль Флінна настала у грудні 2016 року, коли він спілкувався з російським послом Сергієм Кисляком.

 

Газети Washington Post і New York Times заявили, що чоловіки обговорили російські санкції, і після цього Флінн збрехав віце-президентові Майку Пенсу про розмову (Кисляк сказав, що вони обговорювали лише "прості речі").

 

Ці переговори зрештою призвели  до того, що Флінн став підозрюваним під час розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера.

 

1 грудня 2017 року Флінн визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень Федеральному бюро розслідувань (ФБР) щодо розмов з російським послом Сергієм Кисляком у грудні 2016 року під час перехідного періоду у США.

 

Сергій Кисляк

 

Багато доріг у цій драмі ведуть до Сергія Кисляка, веселого і харизматичного діяча, який до липня 2017 року був російським послом у Вашингтоні.

 

 

Головна роль Кисляка в цій драмі незрозуміла, але він з'являється декілька разів, як людина, з якою мали зустрічі більшість головних дійових осіб нашого серіалу.

 

Ключовими питаннями для слідчих є те, чому вони звернулися до нього, і про що вони говорили?

 

Посол Росії розмовляв як із Флінном, так і з Сешнсом. Обидва чиновники Трампа спочатку відхрещувалися від цих зустрічей, заявляли, що їх не було.

 

Чи варто нам знати якісь інші деталі? Що ж, Росія жорстоко заперечувала претензії каналу CNN, що Кисляк – "головний шпигун і вербувальник шпигунів".

 

Джефф Сешнс

 

Джефф Сешнс з'явився на горизонті під час першого сезону, коли  був сенатором від штату Алабама та надійним консультантом Трампа, але про нього дізналися протягом другого сезону, коли він став кандидатом Трампа на посаду генерального прокурора.

 

 

Його головна роль полягає в тому, що 22 липня 2017 року  посол Росії у США Сергій Кисляк обговорював з ним питання, пов'язані з передвиборчою кампанією Дональда Трампа.

 

Як тільки слідство ФБР зосередилося на виборчій кампанії Трампа, Сешнз відмовився керувати розслідуванням. Це рішення породило велику напругу: на адресу Сешнса у Twitter лунали неодноразові критичні випади з боку Трампа.

 

Натомість Сешнс  заявив, що будь-яка інформація щодо його змови з Росією, є "жахливою та оманливою брехнею".

 

У січні Мюллер допитав генпрокурора  у справі про імовірну змову між членами президентської кампанії Дональда Трампа з Росією.

 

Відомо, що пан Сешнс став першим чинним членом адміністрації Трампа, який давав свідчення спецпрокурору.

 

Сезон 3 "Президентство"

 

Агаларови

 

Арас Агаларов, російський мільярдер азербайджанського походження, статки якого оцінюються приблизно в 1,9 млрд доларів.

 

 

Він народився в Баку, є власником великої російської компанії Crocus Group, був діловим партнером Трампа під час проведення конкурсу "Міс Всесвіт" в Москві в 2013 році.

 

Агаларов навіть хотів побудувати в Росії "Трамп-тауер", але проект так і не був реалізований. Зате Crocus будує два стадіони до Чемпіонату світу з футболу 2018 року, який пройде в Росії.

 

Мільярдер заперечував, що хотів хоч якось нашкодити Клінтон.

 

"Я думаю, це якісь вигадки. Це я не знаю, хто вигадує. При чому тут Гілларі Клінтон? Я не знаю. Я і Роба Голдстоуна толком не знаю. Він працював з Емінем, працював якийсь період", – говорив він в інтерв'ю радіостанції BFM.

 

Арас Агаларов публічно розповідав не тільки про Трампа, а й про російських чиновників.

 

Емін Агаларов, бакинський співак – зірка музичної сцени в Азербайджані та Росії. У 2013 році Трамп з'явився в одному з його кліпів з учасницями конкурсу "Міс Всесвіт".

 

У 2006 році він одружився з дочкою президента Азербайджану Ільхама Алієва Лейлою. У них троє дітей. Нині вони розлучені.

 

Саллі Єйтс

 

Другорядний персонаж Саллі Ейтс  була виконувачем обов'язків генерального прокурора, доки на посаді не затвердили Сешнса. А потім її звільнили.

 

 

У свою чергу, вона вона повідомила Білий дім про те, що Флінн збрехав щодо своїх зустрічей з росіянами.

 

Її аргументом був той факт, що росіяни знали про ці зустрічі, а Білий дім був не в курсі, і через це Флінн міг легко стати об'єктом шантажу.

 

За кілька тижнів Дональд Трамп звільнив її , й тому відтоді вона стала непримиренним критиком президента.

 

Род Розенштейн

 

Род Розенштейн став заступником генерального прокурора Джеффа Сешнса.

 

 

Так як Сешнс відмовився очолити основне розслідування зв'язків Трампа з Росією, цей обов'язок ліг на плечі Розенштейна.

 

Важливою кульмінацією  стало те, що він призначив слідчого в особливо важливих справах – чим викликав незадоволення Білого дому.

 

Також це він окремим листом порекомендував звільнити шефа ФБР Комі. Цей хід сподобався президентові трохи більше.

 

Джаред Кушнер

 

Джаред Кушнер – чоловік дочки Трампа Іванки.

 

 

На тлі звинувачень у кумівстві він отримав важливу посаду в Білому домі – старшого радника президента з великим портфоліо. Саме його контакти з росіянами під час виборчої кампанії та після неї привабили слідчих, які тепер кружляють довкола.

 

Як повідомлялось, у  червні 2016 року Кушнер відвідав зустріч між Дональдом Трампом-молодшим і російським адвоткатом. За його словами, там йому було настільки нудно, тому, що він надіслав своєму асистентові повідомлення з проханням йому подзвонити.

 

Кушнер також одна з дійових осіб, які контактували з послом Росії Сергієм Кисляком, хоча він заперечує дану інформацію.

 

Роб Голдстоун

 

Роб Голдстоун проклав собі шлях у коло довірених осіб Дональда Трампа завдяки знайомству з російською поп-зіркою Еміном Агаларовим.

 

 

 

Голдстоун, ставши менеджером Агаларова, контактує з Дональдом Трампом-молодшим від імені свого клієнта, щоб організувати  зустріч у "Вежі Трампа " в червні 2016 року.

 

Джеймс Комі

 

Джеймс Комі – людина-вежа зі зростом за два метри, персонаж, який майже нічого не повідомляє про себе, але відіграє вагому роль у цій історії.

 

 

Перший вихід Джеймса Комі у драмі відбувається в першому сезоні, коли в ролі директора ФБР за тиждень до виборів повторно відкриває провадження у справі електронних листів Гілларі Клінтон.

 

У свою чергу, демократи звинуватили його в програші Клінтон, а республіканці назвали героєм.

 

З початком третього сезону, Трамп звільняє директора ФБР, якраз коли Комі розслідував зв'язки між виборчою кампанією Трампа та Росією.

 

Його свідчення в Сенаті Комі заявив, що Трамп наказував залишити розслідування щодо Майкла Флінна .

 

Роберт Міллер – людина, яка вирішує долю президентства Трампа

 

Роберт Мюллер був призначений на посаду спецпрокурора для проведення розслідування зв'язків з Росією після звільнення Джеймса Комі.

 

 

Зокрема, серез амриканських ЗМІ ходили чутки про те, що Трам хоче звільнити Мюллера, та поки що він залишається на посаді.

 

Наголошується, що спецпрокурор є єдиним уповноваженим висувати обвинувачення.

 

Євгеній Прігожин

 

16 лютого у США висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США, серед яких опинився Сергій Пригожин.

 

 

Пригожина пов'язують з компанією "Агентство інтернет-досліджень" — "фабрикою тролів", працівники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади.