Анна Бабінець журналіст

Втомлені кризою

ut.net.ua
31 Жовтня 2008, 00:00

 

Цьогоріч дострокових виборів не буде. І не тому, що хтось про щось домовився, а просто року властиво закінчуватися. Передвиборча кампанія має тривати 60 днів – у поточному ж році їх залишилося менше. Це чи не єдина конкретика, яку дав минулий політичний тиждень.
 
Чи будуть дострокові вибори в січні–лютому? Чи піде у відставку Віктор Балога? Чи звільнить Юлія Тимошенко прем’єрське крісло? Навіщо БЮТ блокує трибуну ВР? До цих, уже майже риторичних, запитань цього тижня додалося ще одне, більш конкретне – де відзначати Новий рік. У буфеті та кулуарах ВР депутати, втомлені політичною кризою, все частіше запитують одне в одного про свята – хто й де справлятиме.
 
«Виборів не буде, можеш резервувати», – депутат-бютівець телефоном влаштовує новорічний відпочинок. Він збирається за кордон, у французькі Альпи. Подалі від бурхливого та безглуздого парламентського життя. Чи будуть вибори, достеменно не знає ніхто. Проте бажання гарно відпочити на свята цілком може змінити реальність окремо взятого депутата.
 
Останніми тижнями Раду відвідують лише депутати-«статисти» – побачити політиків, які реально впливають на ситуацію, в парламенті неможливо. Рада перестала бути місцем, де можна реально вирішити справи. Кілька депутатів від БЮТ охороняють трибуну ВР – за графіком, який склали у фракції, зараз їхня черга. На запитання: «Навіщо блокуєте?» більшість схильна відповісти «бо така доля». Конкретніша відповідь – щоб спікер Яценюк часом не поставив на голосування закон про фінансування дострокових виборів. Спочатку – антикризові закони.
 
Попри те, що голова ВР разом із прем’єром, головою Нацбанку та лідерами фракцій кілька днів намагались узгодити єдиний законопроект щодо виходу з кризи, це виявилося складним завданням. В середу Рада розглядала п’ять проектів від майже кожної політсили. Юлія Тимошенко, яка прийшла до парламенту в чорному вбранні, зрікається свого антикризового плану – на користь президентського.
 
Серед депутатів і журналістів відчувається пожвавлення – щось нарешті відбувається в стінах будівлі під скляним склепінням. Проте не настільки цікаве, щоб полишити свої місця перед телевізорами в буфеті та піднятися до сесійної зали. Доки триває презентація законопроектів, парламентарі гуляють кулуарами чи п’ють каву. В принципі, роль кожного з народних обранців у подоланні економічної кризи була визначена раніше – під час ранкового засідання фракції. Там їм розповіли, коли й за що голосувати. Решту часу вони можуть спокійно облаштовувати особисте життя, тим більше незабаром Новий рік.