Так, 26 лютого 2012 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пригрозив Південній Кореї війною на морі. Також лідер КНДР відвідав бойові частини армії на кордоні з Південною Кореєю. Він закликав військових готуватися до «актів відплати» у тому випадку, якщо південнокорейські кораблі перетнуть територіальні води його держави.
У квітні Північна Корея запустила балістичну ракету із супутником на борту. У відповідь Південна Корея заявила, що розгорнула нові ракети далекої дії, які можуть дістати до будь-якого місця на території Північній Кореї.
30 травня КНДР внесла поправку до власної Конституції, проголосивши себе «ядерною державою». Натомість у жовтні США дозволили Південній Кореї збільшити дальність балістичних ракет майже у два рази, щоб боротися зі зростаючою загрозою з боку Північної Кореї.
1 грудня Північна Корея оголосила про плани здійснити в грудні 2012 року запуск «ракети далекої дії» і менше ніж через два тижні КНДР здійснила успішний запуск ракети.
На початку лютого 2013 року лідер КНДР Кім Чен Ин, під час виступу перед членами Трудової партії Кореї, дав вказівки щодо зміцнення обороноздатності країни, а вже 12 лютого Північна Корея успішно провела підземне випробування ядерної зброї.
Дивіться також: Північна Корея продемонструвала потужність своїх військ
8 березня КНДР скасувала пакт про ненапад з Південною Кореєю. У свою чергу президент Південної Кореї Пак Кин Хе закликала війська Південної Кореї і США ввести підвищену бойову готовність у зв'язку з «провокаціями з боку Північної Кореї».
Через два дні США і Південна Корея розпочали щорічні військові навчання, незважаючи на минулі погрози з боку Північної Кореї не проводити їх. У свою чергу КНДР направила до Ради Безпеки ООН листа-заяву про те, що ситуація на Корейському півострові опинилася на межі ядерної війни. В заяві північнокорейського МЗС, зокрема, йшлося: «МЗС КНДР уповноважений офіційно повідомити Радбез ООН про те, що через ядерні військові приготування США і Південної Кореї на Корейському півострові склалася вибухонебезпечна ситуація, коли в будь-який момент може спалахнути ядерна війна».
Дивіться також: Південна Корея разом з союзниками показали свою військову міць
У ніч на 29 березня північнокорейський лідер Кім Чен Ин наказав привести ракетні війська КНДР в стан готовності до можливого удару по континентальній частині США та американських військових базах у Південній Кореї і в Тихому океані. А вже наступного дня влада Північної Кореї заявила, що перебуває у стані війни з Південною Кореєю. Водночас міністр оборони Південної Кореї Кім Кван Чжин заявив, що Сеул розробляє план «активного стримування» КНДР, що включає можливість нанесення попереджувального удару при появі ознак загрози нападу з боку північного сусіда.
14 квітня влада КНДР відкинула пропозицію Південної Кореї про проведення переговорів щодо співпраці двох країн у промисловому районі Кесон. З пропозицією про проведення діалогу щодо майбутнього індустріальної зони в Кесоні 11 квітня виступив південнокорейський міністр об'єднання Ю Кіль Чже. У відповідь в комітеті КНДР з мирного об'єднання батьківщини заявили, що подібними «безглуздими» жестами Південна Корея лише маскує свої плани військового вторгнення.
У травні Північна Корея провела черговий пуск ракети малого радіусу дії. Водночас Південна Корея розмістила ракети на прикордонних з КНДР островах у Жовтому морі. Наступного дня Північна Корея провела ще два запуски ракет малого радіусу дії в Японському морі.
Наприкінці травня Південна Корея відкинула пропозицію КНДР про відновлення шестистороннього переговорного процесу з ядерної проблеми Корейського півострова. Однак 6 червня КНДР запропонувала Південній Кореї провести офіційні переговори на урядовому рівні щодо відновлення економічного співробітництва. Через три дні КНДР і Південна Корея нарешті сіли за стіл переговорів. Проте пізніше стало відомо, що Північна Корея концентрує вздовж фактичного морського кордону з Південною Кореєю десантні катери.
Нагадаємо, 17 грудня 2011 року помер лідер Північної Кореї Кім Чен Ір. 29 грудня новим Верховним вождем держави і лідером партії, армії і народу країни, продовжувачем справи революції, оголошено його сина, 28-річного Кім Чен Ина.