НОВИНИ

КНДР вважає, що Корейський півострів перебуває на межі ядерної війни

Північна Корея направила в середу до Ради Безпеки ООН листа із заявою свого зовнішньополітичного відомства про те, що ситуація на Корейському півострові опинилася на межі ядерної війни.

"Я сподіваюся, ця заява і додаток до неї будуть поширені в якості офіційного документа Ради Безпеки", - йдеться в листі постпреда КНДР при ООН Сін Сон Хо.

В прикріпленій до листа заяві північнокорейського МЗС, зокрема, йдеться: "МЗС КНДР уповноважений офіційно повідомити Радбез ООН про те, що через ядерні військові приготування США і Південної Кореї на Корейському півострові склалася вибухонебезпечна ситуація, коли в будь-який момент може спалахнути ядерна війна".

Загрозлива риторика на Корейському півострові загострилася в останні дні у зв'язку з проведенням в Південній Кореї спільних з США військових навчань, що розглядаються в Пхеньяні як підготовка до ядерної війни.

Як повідомлялось, 15 березня США вирішили посилити протиракетну оборону через Північну Корею.

Нагадаємо, Північна Корея скасувала пакт про взаємний ненапад з Південною Кореєю і перерізала лінію екстреного зв’язку з Сеулом.

7 березня Рада безпеки ООН одноголосно проголосувала за нові суворі санкції, які мають на меті покарати владу Північної Кореї за нещодавнє випробування ядерного вибухового пристрою, здійсненого після запуску ракети в космос, який був, як вважають, випробуванням балістичної ракети.

У лютому Рада безпеки (РБ) ООН пообіцяла, що у відповідь на ядерне випробування, може посилити санкції проти Північної Кореї.

Нагадаємо, 12 лютого Північна Корея заявила, що успішно провела підземне випробування ядерної зброї. У міністерстві оборони Південної Кореї оцінили потужність вибуху в КНДР в 6 або 7 кілотонн.

У травні 2012 року КНДР внесла поправку до власної Конституції, проголосивши себе «ядерною державою».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.