НОВИНИ

Північна Корея проголосила себе ядерною державою

КНДР внесла поправку до власної Конституції, проголосивши себе "ядерною державою". Про це повідомило інформаційне агентство Тьосен цусин.

Подібні зміни в конституції КНДР аналітики агентства пов'язують з бажанням Пхеньяна домогтися міжнародного визнання як ядерної держави. Поправка до Основного закону була внесена на сесії Верховної Народних Зборів КНДР у квітні цього року.

За даними агентства, північнокорейська Конституція тепер називається не "Конституція Кім Ір Сена", а "Конституція Кім Ір Сена - Кім Чен Ира". Тим самим новий північнокорейський лідер Кім Чен Ин віддав данину поваги своєму батькові, який раптово помер в кінці минулого року. 

Між тим, на конференції Трудової партії Кореї 11 квітня за Кім Чен Иром навічно закріпили пост генерального секретаря партії.

Нагадаємо, Конституція КНДР була прийнята на першій сесії Верховної Народних Зборів КНДР п'ятого скликання 27 грудня 1972 року. До теперішнього часу зміни до неї вносилися тільки один раз - у квітні 1992 року.

В ніч з 12 на 13 квітня КНДР запустила ракету із супутником на борту. Цю інформацію підтвердили США та Японія.

Однак за певний час після запуску, міністр оборони Японії Наокі Танака повідомив, що північнокорейська ракета впала у море, не завдавши жодної шкоди. Пізніше влада Північної Кореї офіційно визнала, що запуск космічного супутника відбувся, однак був невдалим.

Після цього КНДР розповсюдила заяву, в якій повідомлялося, що Північна корея не зобов'язана дотримуватися положень угоди з США, що передбачає, зокрема, мораторій на ядерні та ракетні випробування.

Читайте також: у Північній Кореї з’явилися ознаки реформ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.