Від початку року Укргазвидобування розпиляло понад 100 млн бюджетних коштів

10 Вересня 2014, 12:23

Мільйони в напрямку Ліхтенштейна й Лондона

Так 20 травня відомство уклало угоду з ТОВ «Інтергріт» на постачання конденсованої сульфіт-спиртової барди КССБ-МТ на суму 11,05 млн грн. Придбано 700 тонн барди по 13 150 грн./т.

Основним власником фірми «Інтергріт» є дочірнє підприємство «Інтергласт» фірми «Гласт гмбх». Ця фірма належить компанії «Дармен інвестментс лімітед» (Лондон).

А в червні геофізичне управління «Укргазпромгеофізика», що належить, ПАТ «Укргазвидобування»  уклала угоди на закупівлю обладнання на суму 9,87 млн грнЗ цієї суми 8,49 млн грн. отримає ПАТ «Тутковський» за два комплекси свердловинної апаратури «КарСар». Ще 1,38 млн грн. отримає ПАТ «Завод Тутковського» за дві лабораторії каротажної станції ЛКС на шасі автомобіля.

Основним власником обох компаній є Приватне іноземне підприємство «Група Надра» («Пангея Україна»), яке належить фонду «Гелоні» (Ліхтенштейн). 

Збільшене зменшення цін

2 липня відомство  уклало угоду з ТОВ «Техніка» на придбання устаткування на 3,78 млн грн. Придбають шків гальмівний (ЛБУ-1200) – 18 штук. Товар мають поставити на БУ «Укрбургаз», що в м.Краснодон Харківської області. Вартість одиниці товару складає 209 880 грн.

Замовник повідомив, що провів «закупівлю зі зменшенням ціни (запит на редукціон)», тобто у формі аукціону, кожен крок якого має знижувати ціну. За протоколом розкриття пропозицій жоден із учасників ціну не понизив.

3 липня товариство уклало угоду з ТОВ «Газтехобладання» на придбання калібраторів на суму 14,20 млн грн. Замовлено калібратори двох видів: ІНМ К 295,3 – 200 шт., ІНМ К 215,9 – 40 шт. Ціна товару за одиницю не оприлюднена. У середньому вартість одного калібратора складає 59 187 грн за штуку. Ціна також знижена не була.

Через тиждень філія ПАТ «Укргазвидобування» уклало угоду з ТОВ «Сервісінформ» на постачання каталізатора на загальну суму 19,25 млн грн. Йдеться про каталізатор проточного каталітичного крекінгу«Мегалайт-Нано-Гіпер». Його замовили у кількості 7 тонн по 2,75 млн грн./т.

Так у серпні була укладена угода з ТОВ «Комфорт-Плюс» на придбання кабелів на суму 5,56 млн грн. Як свідчить документація торгів, ціни знизити не вдалося. Сергій Ареф’єв є депутатом Київської облради, раніше представляв Партію регіонів, а тепер позафракційний. За даними держреєстру, Ареф’єв досі значиться засновником Бучанської міської організації Партії регіонів.

10 мільйонів на коштовні лічильники

А 30 липня відомство акцептувало пропозицію ТОВ «Олтрейд» на придбання ультразвукових лічильників газу вартістю 9,99 млн грн. Водночас екс-заступник голови правління «Укргазвидобування» Олексій Тамразов повідомив на своїй сторінці у Facebook, що ціни на товар значно завищені. На його прохання російський виробник лічильників «Турбулентность-ДОН» склав прайс-лист відповідно до вимог даної закупівлі. Загальна сума замовлення склала 7,3 млн руб. з ПДВ або 2,5 млн грн.

«Вказані в умовах тендеру «монтаж та пусконалагоджувальні роботи» не вартують особливих грошей, монтаж робиться власними силами, а вставити блок живлення в розетку теж не дорого», – написав Тамразов. 

Як повідомляється на сайті переможця тендеру, фірма «Олтрейд» є постачальником теплоізоляційних матеріалів. Власницею фірми «Олтрейд» значиться Ірина Григор’єва, дружина члена УДАРу Сергія Гонтаря, кандидата у народні депутати від цієї партії на виборах 2012 року. Раніше Гонтар особисто був основним власником «Олтрейд».

Золоті резервуари за два мільйони

ПАТ «Укргазвидобування» 12 серпня акцептувало пропозицію ТОВ «Інтер енерджи груп» на придбання резервуарів для зберігання скрапленого газу на 5,99 млн грн. Усього замовлено три резервуари по 2,15 млн грн./шт. Екс-заступник голови правління «Укргазвидобування» Олексій Тамразов повідомив на своїй сторінці у Facebook, що такі ємності можна купити по 1,13 млн грн/шт. «Переплачуючи майже 2,6 млн грн, ПАТ «УГВ», відхилило пропозицію єдиного виробника який брав участь у тендері… ТОВ «Машзавод», за формальними причинами: «Згідно з вимогами ДПЗ, відсутній оригінал платіжного доручення щодо перерахування грошових коштів», – відмітив Тамразов.

Товари й запчастини з невідомими цінами

Відомство полюбляє також не оприлюднювати ціни. Так ПАТ «Укргазвидобування» 30 травня уклало угоду з ТОВ «Первомайська хімічна компанія» на придбання товарів на 11,60 млн грн. Йдеться про реагент для стабілізації бурових розчинів «К1-МД» – 800 т. 

ПАТ «Укргазвидобування» 24 липня уклало угоду з ТОВ «Нафтогазтехконтроль» на придбання запірної арматури на суму 2,08 млн грн. 

25 липня уклало угоду з ДП «Корпорація Грандінтерінвест» на постачання гіпанолу. Вартість угоди складає 7,12 млн грн. 

Окрім того, ПАТ «Укргазвидобування» 30 липня уклало угоду з ПАТ «НВАТ ВНДІ Компресормаш» на постачання запчастин до газоперекачувальних агрегатів Ajax на суму 5,83 млн грн. Замовлено 108 типів запчастин, специфікація у звіті про закупівлю відсутня, так само й ціни за одиницю.

Про намір купити вишки Бойка

Окрім того стало відомо, що ПАТ “Укргазвидобування» має намір придбати шість мобільних бурових установок за ціною в 240 млн грн ($20 млн), хоча два роки тому НАК “Надра України” купувало подібні установки за ціною в 31 млн грн ($4 млн), про це у своєму Facebook написав екс-керівник “Укргазвидобування» Олексій Тамразов, проаналізувавши опубліковані дані нової Інвестиційної програми держпідприємства.

 «Голова правління ПАТ “Укргазвидобування” нещодавно розповів про інвестиційну программу, яку подано до розгляду в НАК “Нафтогаз” та профільне міністерство. З тих коротких уривків програми, які озвучив пан Костюк, цікава позиція на яку заплановано виділити 1.44 млрд грн. Це шість мобільних бурових установок, вантажопідйомністю 200-250 тон. Тобто ціна кожної – 240 млн грн.  Для порівняння, НАК “Надра України” в 2012 році придбало дві подібні установки за 62.3 млн грн. – по 31 млн грн за кожну. За курсом 8 це було майже 4 млн доларів за одиницю. Дуже схоже на реальну вартість у максимальній комплектації, легально розмитнену. Наші спритні “революціонери”, які невідомо яким чином були призначені на посади, хочуть придбати подібні установки по 20 млн доларів!»,- пише Тамразов.

Як відомо, «Укргазвидобування» очолює Сергій Костюк.

За даними ЗМІ, він має близькі стосунки з одним із власників компанії МПП «Феон», яка, своєю чергою, пов’язана з народним депутатом Ярославом Москаленком. Він був одним з перших депутатів, хто покинув фракцію Партії регіонів після втечі Віктора Януковича, і перейшов до депутатської групи «Суверенна європейська Україна» Ігоря Єрємєєва. Разом з Москаленком до групи Єрємєєва перейшли і Володимир і Сергій Кацуби.

За інформацією екс-голови «Укргазвидобування» Олексія Тамразова, протягом трьох останніх місяців держкомпанія «Укргазвидобування» продала близько 15 000 тонн конденсату ДЕПБК (сировина для виробництва бензинів) за ціною 9000 грн/т при ринкових цінах 15-18 000 грн/т, що завдало державі збитків на суму близько 60 млн грн. 

Як повідомлялось, у серпні працівники прокуратури, СБУ та МВС проводять слідчі дії в офісі Укргазвидобування.